Mourinho po 9 letech doma prohrál, Realu titul uniká

ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
4. 4. 2011 23:01
Villarreal - Barcelona 0:1, Real - Gijón 0:1
José Mourinho prohrál se svým týmem doma po devíti letech neporazitelnosti.
José Mourinho prohrál se svým týmem doma po devíti letech neporazitelnosti. | Foto: Reuters

Madrid - Nečekanou porážku utrpěl na stadionu Santiaga Bernabeu ve 30. kole španělské La Ligy Real Madrid.

"Bílý balet" podlehl Sportingu Gijón 0:1, a protože Barcelona ve večerním utkání s Villarealem vyhrála 1:0, zvětšil se rozdíl mezi oběma celky na čele tabulky španělské ligy osm kol před koncem znovu na osm bodů.

Trenér José Mourinho sobotní prohrou zároveň přišel o více než devět let trvající domácí neporazitelnost klubů, které během tohoto období vedl.

VIDEO Mourinho v bráně neobstál. Potupili ho novináři

Realu v utkání nebylo nic platných ani 33 střel (ku čtyřem pokusům hostů), ani deset rohových kopů, ani více než sedmdesátiprocentní držení balonu. Bez zraněného Cristiana Ronalda a střelce posledních týdnů Karima Benzemy se totiž prosadit nedokázal.

Sergio Ramos.
Sergio Ramos. | Foto: Reuters

Jedinou branku utkání tak nečekaně vstřelil v 79. minutěMiguel de las Cuevas , který se z ojedinělé šance trefil přízemní ranou k levé tyčce branky Ikera Casillase.

Gijón těsné vedení udržel a zařadil se tak po bok Barcelony, Levante a Pamplony, tedy týmů, které v této sezoně dokázaly Real Madrid porazit.

''Většina zápasů už je za námi a zbývá už jen málo bodů, o které můžeme bojovat. Ale týmu nelze nic vyčíst. Dneska nám to do brány prostě nespadlo. Je velice smutné, když prohrajete s tolika šancemi na gól," litoval po zápase Sergio Ramos.

Barceloně stačil jediný roh

Barcelona nastupovala do nočního utkání s vědomím, že pokud vyhraje nad Villarealem, bude mít před svým´úhlavním konkurentem dostatečně velký náskok na to, aby v podstatě rozhodla o titulu.

Katalánci ovšem dlouho nemohli najít recept na obranu "Žluté ponorky", která navíc vyrážela k nebezpečným protiútokům. Rozhodnutí přinesla až 66. minuta, ve které se po rohu a přihrávce Sergia Busquetse prosadil obránce Gerard Piqué.

Barca se i poté hnala do útoku, ale navýšení skóre již nedosáhla. I tak ale osm kol před koncem míří pevným krokem k obhajobě španělského ligového primátu.

Ve třetím sobotním duelu Primera División zvítězila Valencie na půdě Getafe 4:2. O všechny čtyři branky aktuálně třetího týmu tabulky se postaral během dvaceti minut druhé půle Roberto Soldado.

Jarošíkova branka Zaragoze k bodům nepomohla

Obránce Jiří Jarošík má ve španělské lize střeleckou formu. V neděli dal už třetí gól během posledních pěti zápasů, porážce Zaragozy 1:3 v utkání 30. kola na hřišti Sevilly však nezabránil.

Jiří Jarošík v dresu Valencie
Jiří Jarošík v dresu Valencie | Foto: ČTK

Zaragoza tak nadále balancuje na hraně sestupu; na místa znamenající pád do druhé ligy má jen jednobodový náskok.

Třiatřicetiletý Jarošík vyrovnal na 1:1, když hlavou zužitkoval centr z přímého kopu. Po 403 minutách tak ukončil čekání Zaragozy na vstřelený gól na půdě soupeře.

Sevillu však zachránily pokutové kopy. Ten první proměnil v 56. minutě Kanouté a v nastavení se to samé povedlo Negredovi.

Real Madrid - Gijón 0:1 (79. De las Cuevas), Getafe - Valencie 2:4 (13. Manu, 87. Sardinero - 46., 64., 66. a 77. Soldado), Villarreal - FC Barcelona 0:1 (67. Piqué), Espaňol Barcelona - Santander 1:2 (37. Osvaldo - 50. Colsa, 75. Dos Santos), La Coruňa - Mallorca 2:1 (55. Xisco, 67. Lassad - 27. Webo), Levante - Málaga 3:1 (6. a 71. Stuani, 9. Suárez - 61. S. Fernández), San Sebastian - Alicante 1:3 (90.+2 Ifran - 84. a 90. Drenthe, 70. Portillo), FC Sevilla - Zaragoza 3:1 (43. Perotti, 56. Kanouté z pen., 90. Negredo z pen. - 47. Jarošík), Pamplona - Atlético Madrid 2:3 (31. Sola, 80. Nekúnam z pen. - 39., 60. a 63. Costa), Almería - Bilbao 1:3 (6. Piatti - 29. Munian, 52. Toquero, 61. Orbaiz).

1. FC Barcelona 30 26 3 1 82:15 81
2. Real Madrid 30 23 4 3 69:22 73
3. Valencie 30 17 6 7 46:35 57
4. Villarreal 30 16 6 8 48:31 54
5. Bilbao 30 14 3 13 47:42 45
6. FC Sevilla 30 13 6 11 46:44 45
7. Espaňol Barcelona 30 14 1 15 38:43 43
8. Atlético Madrid 30 12 6 12 45:41 42