reklama
 
 

Mourinho: Nebudu zběsile přeplácet

3. 1. 2007 15:00
Londýn - Manažer londýnského fotbalového velkoklubu Chelsea José Mourinho prý ani ve snaze posílit obranu nebude nikomu platit "ztřeštěné sumy".

V souvislosti s možným přestupem do Chelsea se nejvíce mluví o obránci Manchesteru City Micahu Richardsovi.

Situace v obraně Chelsea je alarmující: Po dlouhodobě zraněném Johnu Terrym se v úterý večer v zápase proti Aston Ville zranil i Nizozemec Khalid Boulahrouz, kdežto Portugalce Ricarda Carvalha čeká trest za karty.

Mourinho proto v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports přiznal, že by se mu obránce velmi hodil, ale tvrdí, že nebude žádného hráče přeplácet. Řekl to v reakci na zprávu, že Manchester City za Richardse požaduje 18 milionů liber, tedy zhruba tři čtvrtě miliardy korun.

"Následující zápasy pro nás budou složité, protože nemáme hráče, kteří by nastoupili. To je problém," řekl Mourinho.

"Říkám to již delší dobu a je to zcela jasné, obránce potřebujeme. Začali jsme sezonu jen se třemi stopery, teď máme jen jednoho a dokonce i Ricardo má na nejbližší zápas distanc," prohlásil portugalský trenér.

"Teď nemáme ani jednoho stopera, takže je docela zjevné, že obránce potřebujeme. Ale opakuji znovu, že tak, jak vypadá současná realita anglického trhu, bych raději postavil do středu obrany svého asistenta Baltemara Brita. Je mu 55 let, býval to dobrý stoper a raději bych viděl v sestavě jeho než platil ty ztřeštěné sumy, které tady lidé požadují. Slibuji, že bych to raději udělal."

"Dělá to každý, nejen Manchester City. S nikým jsme ještě nemluvili, ale už jenom to, že se ví, že sháníme obránce, leckoho přiměje, aby si myslel, že snad jsme na hlavu padlí. Rád bych si pořídil Aston Martin, ale když po mně budete chtít, abych za něj dal milion liber, řeknu, že jste se zbláznili, protože stojí jen 250 tisíc," zvolil Mourinho neobvyklé přirovnání.

Portugalec zároveň připustil, že na neutěšeném stavu modré defenzívy má svůj podíl. Řekl, že byla jeho chyba pouštět z Chelsea do konkurenčního Arsenalu francouzského univerzálního obránce Williama Gallase, protože za něj nesehnal náhradu.

"Beru na sebe část odpovědnosti za naše problémy v obraně," řekl pro Sky Sports Mourinho, jenž dosud neproslul obzvláštní skromností.

"Když Gallas odešel, bylo to v poslední chvíli přestupového termínu a my už jsme neměli čas jej nahradit. Bylo to klubové rozhodnutí v těžké chvíli a já jsem samozřejmě součástí klubu."

autor: Sport Plus | 3. 1. 2007 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama