reklama
 
 

Petr Čech možná nastoupí už v lednu

3. 1. 2007 12:30
Londýn - Fotbalový brankář Petr Čech by se už 20. ledna mohl objevit zpět v soutěžním utkání. Tvrdí to jeho trenér z londýnské Chelsea.

José Mourinho věří, že jednička české reprezentace, zotavující se z říjnové operace fraktury lebky, stihne už prestižní duel proti Liverpoolu.

Stejně jako Čech by se podle Mourinha mohl ve stejném zápase vrátit do hry i nizozemský záložník Arjen Robben, jenž nehraje kvůli svalovému zranění. "Budu mít Robbena a Petr Čecha zpátky po zápase proti Wiganu (13. ledna). Těším se na to," řekl po úterní bezbrankové remíze na hřišti Aston Villy Mourinho.

V otázce Čechova návratu však bude podle jeho manažera Pavla Zíky klíčová až důkladná prohlídka naplánovaná na polovinu ledna. Tu čtyřiadvacetiletý gólman absolvuje přesně tři měsíce poté, co se 14. října zranil po souboji se záložníkem Readingu Stephenem Huntem.

"Petr se ale už cítí fyzicky velmi dobře a pokud mu lékaři dají po důkladné prohlídce povolení, tak už bude záležet jen na dohodě Mourinha a Petra, kdy se znovu zapojí do zápasu," uvedl ve středu Zíka.

O něco dříve než Čech by se ale do sestavy Chelsea mohl vrátit její další klíčový hráč, stoper a kapitán John Terry. Ten se kvůli potížím se zády představil naposledy v utkání Premier League 13. prosince proti Newcastlu, absolvoval operaci a chyběl pět zápasů, v nichž oslabená defenziva Chelsea inkasovala osm branek, a na vedoucí Manchester United ztrácí už šest bodů.

Terry by v tomto týdnu už měl odehrát utkání za rezervu a 13. ledna proti Wiganu hodlá opět nastoupit za první tým. Právě absence Čecha a Terryho byly podle kouče Mourinha hlavním důvodem současné výsledkové krize vítěze anglické ligy z posledních dvou let.

"Potřebuju nejlepšího brankáře světa (Čecha) zpátky. Potřebuju nejlepšího stopera světa (Terryho) zpátky. Nepotřebuju miliony, abych si pořídil náhradu, chci zpátky tyhle dva," prohlásil Mourinho na konci prosince.

autor: ČTK | 3. 1. 2007 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama