Most poprvé vyhrál, Teplice se vrací do čela

7. 10. 2007 22:05
Budějovice si se Strakou připsaly druhou výhru v řadě
Václav Svěrkoš Teplicím gól nedal.
Václav Svěrkoš Teplicím gól nedal. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalový Most se konečně dočkal. V zápase 9. kola Gambrinus ligy si Severočeši poprvé připsali tři body, když porazili 2:1 Jablonec. Ten je naopak se šesti body 14. Stejně na tom je i Slovan Liberec, který po sobotní remíze s Kladnem odvolal trenéra.

Fotbalový Liberec je na dně, trenér Zach padl - čtěte ZDE

Do čela ligové tabulky se minimálně do pondělního derby vyhouply Teplice, které uhrály bezbrankovou remízu na hřišti Baníku. Druhého vítězství za sebou se dočkali pod vedením Františka Straky fotbalisté Českých Budějovic, kteří vytěžili všechny tři body ze zápasu na hřišti Bohemians 1905.

Kladno veze bod z Liberce, Olomouc remizovala ve Zlíně - více ZDE

Šlágr branky nepřinesl

Před 11 000 tisíci diváky na ostravských Bazalech se hrál solidní fotbal, který gradoval ve druhém poločase. Teplice se nechaly v první půli zatlačit na vlastní půlce a Baník si vytvořil několik dobrých šancí, ale přesně zakončit nedokázal.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE

Ve druhém poločase Severočeši hru vyrovnali a dostali se také do několika šancí. Brankář Vašek byl ale pozorný, stejně jako na druhé straně Slavík, a ze šancí ke konci zápasu se už gól nezrodil. Bod za remízu stačí Teplicím k návratu do čela ligové tabulky. O vedení je ale může připravit pondělní úspěch Slavie v derby.

Most slaví první výhru

Fotbalisté Mostu se poprvé v sezoně dočkali tří bodů. Po brankách Toleského a Oboyi porazili v nedělním zápase Jablonec v poměru 2:1.

Mostečtí vykročili za svým prvním vítězstvím hned ve 12. minutě. Po centru Prášila se dostal k hlavičce Jan Holenda a jeho hlavičku usměrnil do sítě Goce Toleski. Pro Makedonce to byla už šestá trefa v letošní sezoně. Domácí pak náskok ještě zvýšili ve 38. minutě. Po dalším centru se k míči dostal Patrick Oboya a sám před Špitem nezaváhal.

Utkání jsme sledovali ON-LINE ZDE

Ve druhém poločase se jablonečtí snažili o vyrovnání. Kontaktní branku vstřelili prakticky ihned po jeho zahájení. V 50.minutě zahrál v pokutovém území rukou Hainault a Jan Svátek vstřelil z pokutového kopu kontaktní gól. Ten však jakoby hosty uklidnil a dlouho si před domácí brankou nic nevytvořili. Až v 81. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Fukal a brankář Svoboda musel zachraňovat skvělým zákrokem.

V nastaveném čase se po sérii rohových kopů před domácí brankou dostal ke zteči také brankář Jablonce Špit, ovšem ani on ke kýženému vyrovnání nepřispěl.

Straka podruhé za sebou úspěšný

V prvním nedělním utkání fotbalové Gambrinus ligy porazily České Budějovice Bohemians 1905 2:0. O branky se postarali v prvním poločase Mrkvička a Plocek.

Přitom Klokani byli v zápase lepším týmem. Hosté se prvních 15 minut nedostali vůbec do hry, ovšem prokázali výbornou produktivitu. Po dvaceti minutách totiž využili chybu Kunáška a v nadějném brejku, který znamenal jejich první brankovou příležitost, nezaváhali. Po přihrávce Vozábala se trefil Václav Mrkvička.

Bohemians, hnáni domácím publikem, však brzy sahali po vyrovnání. Nejdříve se po přihrávce Slezáka opřel do střely Marek Nikl, ovšem jeho krásná střela skončila na břevně.

V centru dalšího závaru se budějovický brankář Kučera ocitl ve před koncem poločasu. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal domácí stoper Lukáš. Poté, co jeho hlavička označkovala opět brankovou konstrukci, dostal šanci na reparát po dorážce nohou. Ovšem i tento pokus skončil jen na břevně budějovické branky.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

Když už to vypadalo, že hosté odejdou do kabin spokojeni s jednobrankovým vedením, dostali další možnost brejkové situace. V ní zkusil z dálky vystřelit Jaromír Plocek a jeho pokus nešťastně tečoval do sítě Lukáš Marek. 2:0.

Ve druhém poločase už hosté kontrolovali svůj náskok a naopak hrozili po nebezpečných brejcích. Bohemians ještě jednou vyzkoušeli tvrdost břevna budějovické branky v 70. minutě, kdy se ke střele dostal Slezák. Ale ani tentokrát míč v síti neskončil. Svěřenci Františka Straky tak dosáhli druhého vítězství v řadě.

Bohemians 1905 - České Budějovice 0:2 (0:2)
Branky: 20. Mrkvička, 43. Plocek
Bohemians: Sňozík - Lukáš, Kunášek, Rada, Šmara, Slezák, Marek, Škoda, Kotyza, Polodna, Nikl.
Č.Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka - Plocek, Vozábal, Hílek, Černý - Mrkvička, Radzinevičius.

Siad Most - Jablonec 2:1 (2:0)
Branky: 12. Toleski, 38. Oboya - 52. Svátek z pen.
Most: Svoboda - Da Silva, Hainault, Pilař (87. Mendy V.), Toleski (46. Bogbanov), Oboya (70. Loos), Schut, Škoda, Holenda, Prášil, Webster
Jablonec: Špit - Vácha, Zábojník, Hamouz (46. Štěpán), Hloušek (42. Rilke), Klapka, Eliáš, Loučka, Homola, Svátek (85. Mičkal), Fukal.