Most otočil skóre v duelu nováčků

ČTK
12. 3. 2006 20:10
Most - Fotbalisté Mostu zvítězili v nedělním utkání 20. kola první ligy nad dalším nováčkem Vysočinou Jihlava 2:1, přestože neodehráli první poločas příliš oslnivě, dostali v něm gól a museli dotahovat ztrátu. Po přestávce se ale domácí tým zlepšil a dvěma brankami dokázal výsledek otočit. Rozhodl střídající Brzezina, který skóroval po pouhých třech minutách pobytu na hřišti.

První poločas byl hlavně ze začátku oboustranně hodně opatrný a na zmrzlém terénu byly k vidění pouze náznaky šancí. V 17. minutě ale domácí Hainault udělal uprostřed hřiště chybu v rozehrávce a hosté rozjeli rychlou akci, na jejímž konci byl dlouhán Lovětínský. Ten nasměroval střelu do protipohybu brankáře a Jihlava šla do vedení.

Pro Most začalo trápení, které nepřerušila ani ostrá Pilařova střela, kterou dokázal gólman Rzeszoto nadvakrát zlikvidovat. Neuspěl ani Zbončák, jehož oblouček skončil jen těsně vedle branky.

Až po přestávce přišel obrat. Mostečtí nasadili k mohutnému náporu, který po deseti minutách vyústil ve vyrovnání. Jendruščákův centr ztlumil hrudníkem Siegl přímo před Pilaře, tomu se ale do cesty postavil jeden z jihlavských beků a jeho zákrok proti kapitánovi Mostu posoudil sudí Kovařík jako nedovolený. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Pikl.

Po vyrovnání se tlak domácího mužstva ještě vystupňoval. V 59. minutě poslal kouč Ščasný na hřiště místo středopolaře Macka útočníka Brzezinu, který ještě více oživil ofenzivu Severočechů. Na hřišti byl Brzezina sotva tři minuty, a už se zapsal do listiny střelců, když usměrnil za Rzeszotova záda pohotovou Sieglovu střelu.

V samém závěru se dostala ještě jednou ke slovu Jihlava, ale Malínkův střelecký pokus skončil vedle. Most jednobrankový náskok uhájil a připsal si potřetí za sebou plný bodový zisk.

SIAD Most - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 57. Pikl z pen., 62. Brzezina - 17. Lovětínský. Rozhodčí: Kovařík - Filgas, Pospíšil. ŽK: Pikl, Novotný - Rzeszoto. Diváci: 2794.

Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault - Macek (59. Brzezina), Pikl, Pilař, Zbončák - Jendruščák (87. Škoda), Mendy, Siegl (90. R. Čížek). Trenér: Ščasný.

Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Šourek, Kopic, Heide (85. Pacholík) - Svoboda (72. Vácha), Vladyka, Zúbek, Malínek - Lovětínský, Kaplan. Trenér: Večeřa.