Mohuč vyhrála v Leverkusenu a znovu vévodí Bundeslize

24. 10. 2010 22:15
Leverkusen - Mohuč 0:1, Dortmund - Hoffenheim 1:1
Fotbalisté Mohuče se radují z návratu do čela Bundesligy
Fotbalisté Mohuče se radují z návratu do čela Bundesligy | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Mohuče se po první prohře v sezoně vrátili na vítěznou vlnu a v 9. kole německé ligy porazili Leverkusen na jeho hřišti 1:0.

O jediný gól zápasu se v 70. minutě postaral rakouský záložník Andreas Ivanschitz. Mohuč tak využila remízy Dortmundu s Hoffenheimem 1:1 a vrátila se do čela tabulky.

V minulém kole Mohuč přišla o šanci na rekordní start do sezony, když nedosáhla na osmé vítězství a prohrála s Hamburkem, nyní však znovu potvrdila letošní excelentní formu.

Proti obraně Leverkusenu, za který hrál 75 minut i Michal Kadlec, se hosté dlouho nemohli prosadit. Až v 68. minutě přišel na hřiště Ivanschitz a za dvě minuty obstaral jediný gól.

Morávek vstřelil první gól v sezoně

Záložník Kaiserslauternu Jan Morávek vstřelil první branku v sezoně. Ke třetí bundesligové výhře však svému týmu nepomohl, protože fotbalisté Freiburgu dokázali skóre zvrátit na 2:1.

Jan Morávek
Jan Morávek | Foto: Bohemians

Vůbec poprvé v tomto ročníku se na trávník dostal Martin Fenin z Frankfurtu, který střídal na posledních deset minut.

Morávek, který v Kaiserslauternu hostuje ze Schalke, v předchozích čtyřech kolech naskakoval do hry až v průběhu utkání. Ve Freiburgu nastoupil od začátku a ve středu zálohy utvořil dvojici s dalším Čechem Jiřím Bílkem.

Z branky se mohl bývalý hráč Bohemians 1905 radovat hned v osmé minutě. Deset minut před poločasem však svou osmou trefou v sezoně vyrovnal Cissé a osamostatnil se v čele tabulky střelců.

Konečnou podobu dal výsledku po čtyřech minutách na hřišti střídající Reisinger.

Brémy koncertovaly v M'Gladbachu

Brémy předvedly útočný koncert na hřišti Mönchengladbachu. Na vítězství 4:1 se podíleli čtyři různí fotbalisté ze záložní řady - Marin, Wesley, Hunt a Pizarro.

Právě Peruánec Pizarro díky své trefě přeskočil v historické tabulce Brazilce Giovaneho Elbera a se 134 góly je nejlepším zahraničním střelcem bundesligy.

Fotbalisté Werderu Brémy slaví gól do sítě Austrie Vídeň.
Fotbalisté Werderu Brémy slaví gól do sítě Austrie Vídeň. | Foto: Reuters

Jednadvacetiletého brankáře Werderu Sebastiana Mielitze, který nahradil zraněnou jedničku Wieseho, překonal jen vlastním gólem stoper Mertesacker.

Jen bezbrankovou remízu uhráli ve Frankfurtu fotbalisté Schalke. Český reprezentant Fenin se poprvé v sezoně dostal na hřiště, když v závěru nahradil nejlepšího týmového střelce Gekase.

Druhou ligovou porážku v řadě si připsal Wolfsburg, tentokrát podlehl Norimberku 1:2. Soupeř díky tomu "vlky" přeskočil na dvanáctou příčku.

Teprve potřetí v sezoně bodoval Stuttgart. Po výhře 2:1 nad St. Pauli se dostal ze dna tabulky, kam naopak klesl Kolín nad Rýnem, který kvůli špatným výsledkům odvolal trenéra Solda.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Frankfurt - Schalke 0:0, Freiburg - Kaiserslautern 2:1 (36. Cissé, 60. Reisinger - 8. Morávek), Hannover - Kolín nad Rýnem 2:1 (4. a 15. Ya Konan - 86. Lanig), Mönchengladbach - Brémy 1:4 (67. vlastní Mertesacker - 5. Marin, 12. Wesley, 51. Hunt, 75. Pizarro), Norimberk - Wolfsburg 2:1 (11. Gundogan, 63. Frantz - 29. Grafite), Dortmund - Hoffenheim 1:1 (90.+3 Da Silva - 10. Ba), Leverkusen - Mohuč 0:1 (70. Ivanschitz), Stuttgart - St. Pauli 2:0 (19. Niedermaier, 79. Kuzmanovič).

1. Mohuč 9 8 0 1 19:8 24
2. Dortmund 9 7 1 1 21:7 22
3. Hannover 9 5 1 3 13:12 16
4. Hoffenheim 9 4 3 2 17:13 15
5. Leverkusen 9 4 3 2 18:15 15
6. Hamburk 9 4 3 2 13:11 15
7. Freiburg 9 5 0 4 14:14 15
8. Brémy 9 4 2 3 17:18 14