26. 9. 2010 17:20
Bayern Mnichov - Mohuč 1:2, Brémy - Hamburk 3:2
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mnichov - Ani mistrovský Bayern Mnichov nezastavil senzační tažení Mohuče fotbalovou Bundeligou.

V sobotním vzájemném utkání totiž tým Thomase Tuchela uspěl na trávníku Allianz arény po výsledku 1:2, a získal tak šesté vítězství ze šesti zápasů nové sezony.

Mohuč šla v zápase do vedení v patnácté minutě po trefě Sami Allaguiho, ovšem po stupňujícím se tlaku Bayernu v závěru první půle si smolný vlastní gól vsítil obránce Bo Svensson, který přehlavičkoval vlastního brankáře. V druhé půli tempo hry poněkud opadlo, jenže branku opět vstřelili hosté, když se parádní ranou prosadil Adám Szalai.

Alespoň částečné zlepšení v posledním týdnu ukazuje hvězdami nabité Schalke 04, které po výhře nad Freiburgem vybojovalo bod s Borussií Mönchengladbach.

Za vestfálský celek se prosadily i letní posily Klaas-Jan Huntelaar a Raúl, který v 87. minutě vyrovnával na konečných 2:2. I přesto ale Schalke dál okupuje sestupové příčky.

Z opuštění sestupových vod se naopak může po svém zápase šestého kola radovat Werder Brémy, který dokázal v hansovním derby porazit Hamburk 3:2 i díky dvěma brankám Huga Almeidy, z nichž ta druhá pět minut minut před koncem rozhodla zápas.

Vysoké výhry na hřišti soupeřů si připsaly Borrussia Dortmund, jež uspěla v St. Pauli po výsledku 1:3, a Bayer Leverkusen, který vyhrál ve Stuttgartu dokonce 1:4.

Vítězství si připsal také Eintracht Frankfurt, za nějž opět nenastoupil český forvard Martin Fenin. O góly v utkání s Norimberkem se místo něj postarali Gekas a Chris.

V neděli se neprosadil ani někdejší hráč Teplic a nyní hvězda Wolfsburgu Edin Džeko, ovšem tentokrát jej zastoupil jeho věrný parťák v útoku Grafite, který dvěma brankami zařídil vítězství svého týmu nad Freiburgem 2:1.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Bayern Mnichov - Mohuč 1:2 (45. vlastní Svensson - 15. Allagui, 77. Szalai), Frankfurt - Norimberk 2:0 (17. Gekas, 88. Chris), Schalke - Mönchengladbach 2:2 (52. Huntelaar, 87. Raúl - 15. Daems z pen., 43. Bradley), St. Pauli - Dortmund 1:3 (25. Hennings - 17. a 60. Grosskreutz, 50. Kagawa), Stuttgart - Leverkusen 1:4 (52. Kuzmanovič - 19. Hyypiä, 21. Vidal, 69. Balitsch, 88. Sam), Brémy - Hamburk 3:2 (28. a 85. Almeida, 25. Marin - 59. Van Nistelrooij, 63. Pitroipa), Wolfsburg - Freiburg 2:1 (25. a 64. Grafite - 36. Cisse), Kaiserslautern - Hannover 0:1 (33. Abdellaoue).

1. Mohuč 6 6 0 0 14:5 18
2. Dortmund 6 5 0 1 16:5 15
3. Hannover 6 4 1 1 11:7 13
4. Hoffenheim 6 3 2 1 11:6 11
5. Leverkusen 6 3 2 1 13:10 11
6. Wolfsburg 6 3 0 3 11:10 9
7. Freiburg 6 3 0 3 8:9 9
8. Hamburk 6 2 2 2 10:10 8