Mistrovský Dortmund vstoupil do sezony vítězně

5. 8. 2011 23:10
Dortmund - Hamburk 3:1

Dortmund - Fotbalisté Borussie Dortmund zahájili obhajobu titulu v německé bundeslize dnešním vítězstvím 3:1 nad Hamburkem.

Pokazili tak českému gólmanovi Jaroslavu Drobnému jeho vstup do sezony v roli jedničky HSV.

O první trefu nového bundesligového ročníku se k radosti 80.720 diváků na stadionu v Dortmundu postaral v 17. minutě domácí Kevin Grosskreutz, jenž se navíc trefil ještě jednou tři minuty po přestávce. Mezitím po půlhodině hry přidal druhý gól mistra další německý reprezentant Mario Götze.

VIDEO Trojan premiéru v Drážďanech oslavil brankou

Hostům se podařilo pouze kosmeticky upravit jasné vítězství Borussie díky trefě střídajícího Roberta Tescheho ze 79. minuty. Druhý Čech v hamburském týmu David Jarolím zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.