reklama
 
 

Mesut Özil budoucí hvězdou Německa? Löw nepochybuje

1. 7. 2009 13:27
Löw: Mesut může být nejlepší na světě

Berlín - Německo oslavuje fotbalovou reprezentaci do jedenadvaceti let. Čerství evropští šampioni mají být základem pro budoucí úspěchy. Obzvláště pak turecký Němec Mesut Özil.

Ofenzivní záložník Werderu Brémy se stal jednou z hvězd šampionátu a upoutal pozornost i trenéra německého A-týmu Joachima Löwa.

Özil se na šampionátu ve Švédsku mimo jiné stal mužem zápasu s Finskem.

"Když hraje Mesut naplno, tak to je fantazie," rozplýval se Löw v rozhovoru pro deník Die Welt.

"Má něco, co má jen málo hráčů: ve všem co dělá, je mimořádně efektivní. Každá jeho delší přihrávka byla velmi přesná. A to nejenom ty, po nichž padl gól. Ne každý dosáhne takové přesnosti," pokračoval Löw.

Čtěte také: Polák, nebo Němec? Zkuste to, radí přeběhlík Podolski

Ten předpovídá rodákovi z Gelsenkirchenu velkou budoucnost.

"Je stále mladý a nemá to jednoduché. Ale když bude takhle pokračovat, stane se z něho špičkový světový hráč," prohlásil Löw na adresu dvacetiletého fotbalisty

Sám trenér vidí v současné generaci německých mladíků velký příslib pro seniorskou reprezentaci:

"Jedenadvacítka odehrála skvělý turnaj. Vyhrát takový titul je velmi důležité pro sebevědomí, to hráčům pomůže do dalších let. Když se na ně dívám individuálně, je to nejlepší náš tým do 21 let v dlouhé době."

Özila vybraly do nejlepší desítky hráčů na Euru do 21 let i oficiální stránky UEFA.

"V týmu s dominantní defenzivou uplatnil svoji kreativitu.  Proti Finsku hrál v roli útočníka a dal oba góly při výhře 2:0. Pak byl hráč Werderu Brémy zatažen na své oblíbené místo do zálohy a ve finále jeden gól dal a na dva nahrál," píše UEFA.

autor: roj | 1. 7. 2009 13:27

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama