7. 11. 2011 7:00
Bilbao - FC Barcelona 2:2, Real Madrid - Pamplona 7:1
Lionel Messi zachránil alespoň bod z Bilbaa v 91. minutě
Lionel Messi zachránil alespoň bod z Bilbaa v 91. minutě | Foto: Reuters

Praha - Lionel Messi zachránil v 91. minutě zápasu 12. kola španělské ligy na hřišti Bilbaa alespoň bod pro obhájce titulu z Barcelony.

Po slepených gólech domácího Herrery a barcelonského Fábregase v první půli to dlouho vypadalo na remízu 1:1, jenže v 80. minutě si dal vlastní gól obránce Barcy Piqué.

Už v nastavení však byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Amorebieta a z následující akce se z dorážky trefil Messi. Ten skóroval v La Lize počtrnácté v sezoně a tabulku střelců vede o gól před Cristianem Ronaldem.

Skončila naopak série brankáře Barcelony Victora Valdése, který inkasoval po 896 minutách.

Valencie vyhrála derby na Levante a dotáhla se na Barcu

Barcelona ztrácí v boji o čelo tabulky na vedoucí Real Madrid už tři body, neboť tým z hlavního města deklasoval na svém hřišti Pamplonu 7:1.

Hattrickem se na kanonádě ´Bílého baletu´ podílel právě Portugalec Ronaldo, dva góly vsítil Karim Benzema, po jedné trefě přidali Pepe a Gonzalo Higuaín. Za hosty korigoval Ibrahima Baldé.

Real Madrid - Pamplona 7:1 (23., 54. z pen. a 58. Cristiano Ronaldo, 63. a 81. Benzema, 34. Pepe, 40. Higuaín - 31. Baldé), Granada - Santander 0:0, Zaragoza - Gijón 2:2 (28. vlastní Botía, 90.+3 Postiga - 31. a 44. Barral), Espaňol Barcelona - Villarreal 0:0, Vallecano - San Sebastian 4:0 (49. a 62. Michu, 12. Piti z pen, 72. Trashorras), Bilbao - FC Barcelona 2:2 (20. Herrera, 80. vlastní Piqué - 24. Fábregas, 90.+1 Messi), Getafe - Atlético Madrid 3:2 (40. Barrada, 49. Michel, 83. Diego Castro z pen. - 30. Falcao z pen., 80. Domínguez).