Messi, Ronaldo, nebo Xavi získají Zlatý míč za rok 2011

Reuters Jaroslav  Šindelář Reuters, Jaroslav Šindelář
5. 12. 2011 13:15
Pokud bude zvolen Messi, zkompletuje tím hattrick
Zkompletuje hattrick Lionel Messi (vlevo), nebo jej předčí Cristiano Ronaldo
Zkompletuje hattrick Lionel Messi (vlevo), nebo jej předčí Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Curych - Argentinec Lionel Messi, jeho španělský spoluhráč z Barcelony Xavi, nebo Portugalec Cristiano Ronalda v barvách úhlavního rivala Barcy z Realu Madrid se stane držitelem Zlatého míče FIFA pro nejlepšího fotbalistu planety za tento rok.

Pokud trofej získá nejmladší z nich a zároveň největší favorit, čtyřiadvacetiletý Messi, zkompletuje hattrick. Zlatý míč totiž získal v předchozích dvou letech.

O vítězi bude jasno 9. ledna na galavečeru Mezinárodní fotbalové federace v Curychu.

Na něm bude zvolen i nejlepší trenér roku, kterým se stane buď Alex Ferguson z Manchester United, Josep Guardiola z Barcelony, nebo José Mourinho z Realu Madrid.

Čtěte také:
Real i Barca v generálce na El Clásico vysoko vyhrály

I cenu Ference Puskáse za nejhezčí gól roku může získat Messi. Spolu s ním o tento triumf usilují Brazilec Neymar a Angličan Wayne Rooney.

Homare Sawaová
Homare Sawaová | Foto: Reuters

Vyhlášena bude také ideální jedenáctka roku 2011, v jejiž nominaci tentokrát chybí český reprezentant.

O primát nejlepší fotbalistky za rok 2011 usilují pětinásobná vítězka ankety Brazilka Marta, Američanka Abby Wambachová a nejlepší hráčka letošního mistrovství světa a zároveň kapitánka mistryň světa z Japonska Homare Sawaová.

Zvolen bude i nejlepší trenér ženského fotbalu, kterým bude buď kouč francouzské reprezentace Bruno Bini, trenér Japonek Norio Sasaki, nebo trenérka Američanek Pia Sundhageová.

Udělena bude i cena fair play a Cena prezidenta FIFA. Vítěze tradičně určí hlasování, na kterém se podílejí z dvou třetin reprezentační trenéři a kapitáni a z jedné třetiny novináři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 16 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 27 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy