Maradona se při charitativní exhibici pohádal s Verónem, do šatny ho raději odvedli

ČTK ČTK
13. 10. 2016 19:04
Vysloužilý fotbalista Diego Maradona se v exbibičním utkání blýskl nahrávkou, ale jeho tým prohrál 3:4. Více ale slavný Argentinc upoutal pozornost hádkou s krajenem Juanem Sebastiánem Verónem.
Diego Maradona na exhibičním utkání.
Diego Maradona na exhibičním utkání. | Foto: ČTK

Řím - Ani při charitativním fotbalovém utkání nezapřel Diego Maradona svůj temperament. V poločase římské exhibice "Společně za mír" konané pod záštitou papeže Františka se legendární Argentinec pohádal s krajanem Juanem Sebastiánem Verónem. Do šatny ho pak raději odvedli. Čeho se týkal jejich spor, odmítli po zápase komentovat.

I když se pětapadesátiletý mistr světa z roku 1986, který už roky bojuje s nadváhou, na hřišti pohyboval dost ztěžka, přihrál ve 22. minutě na gól Francescu Tottimu. "Zahrál jsem si s Maradonou, teď už můžu konečně skončit," žertovala čtyřicetiletá hvězda AS Řím. "Musí hrát do padesáti. Říkal jsem mu, že se modlím, aby s fotbalem nekončil. Jinak se unudím k smrti," uvedl Maradona. Jeho tým v exhibici nakonec prohrál 3:4.

Středečního zápasu, jehož výtěžek šel na pomoc potřebným dětem a také obětem srpnového zemětřesení v Itálii, se dále zúčastnili například Cafú, Ronaldinho, Hernán Crespo či Gianluca Zambrotta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy