ManUnited na hřišti Aston Villy zachránili remízu 2:2

13. 11. 2010 18:25
Red devils prohrávali ještě v 80. minutě 0:2

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United si jako poslední tým anglické ligy udrželi neporazitelnost i po 13. kole, v němž však zachránili na hřišti Aston Villy remízu 2:2 až v samém závěru. Dvoubrankový náskok domácích smazali v posledních devíti minutách.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona uhráli v sedmém venkovním utkání šestou remízu a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce, pokud Arsenal porazí Everton na jeho hřišti.

Vše podstatné se na birminghamském Villa Parku odehrálo až v druhé polovině druhého poločasu. Nejprve domácí během dvou minut dvakrát trefili brankovou konstrukci. V 72. minutě se už z penalty trefil záložník Ashley Young a brzy nato zdvojnásobil vedení Aston Villy Marc Albrighton.

"Rudí ďáblové" však předvedli povedený comeback. V 81. minutě nejprve snížil střídající italský žolík Federico Macheda a už za čtyři minuty vyrovnal kapitán Nemanja Vidič. Manchester tak prodloužil svou sérii bez porážky na 26 soutěžních utkání.

Hvězdami nabitý Manchester City remizoval 0:0 s Birminghamem a potřetí za sebou doma jeho hráči vyšli střelecky naprázdno. Přestože svěřenci trenéra Roberta Manciniho zvítězili v posledních pěti ligových utkání jen jednou, udrželi se na čtvrté pozici.

Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor | Foto: Reuters

Liverpool prohrál 0:2 ve Stoke, po čtyřech ligových zápasech nebodoval a propadl se až na jedenáctou pozici za dnešního soupeře. Hráči "Reds? potvrdili špatnou bilanci na hřištích soupeře, kde v domácí soutěži uhráli jen jednu výhru, dvě remízy a hned čtyři prohry.

O oba zásahy se postarali útočníci. "Hrnčíře" poslal do vedení v 56. minutě Ricardo Fuller, skóre uzavřel v první minutě nastaveného času Kenwyne Jones. V úplném závěru pak byl po druhé žluté kartě vyloučen liverpoolský záložník Lucas Leiva. V útoku hostů se nedokázal prosadit ani ve formě hrající Španěl Fernando Torres, který v předchozích dvou utkáních zaznamenal tři branky.

Po čtyřech zápasech v domácí soutěži se dočkali výhry fotbalisté Tottenhamu, kteří na svém stadionu White Hart Lane porazili Blackburn 4:2 a v neúplné tabulce se posunuli na šesté místo. Hlavním hrdinou zápasu byl domácí Velšan Gareth Bale, jenž dvě branky vstřelil a jednu připravil pro ruského útočníka Romana Pavljučenka. První ligové branky v sezoně se dočkal v dresu "Kohoutů" i druhý forvard Peter Crouch. Hostům už dvě branky v závěrečné desetiminutovce nepomohly.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Aston Villa - Manchester United 2:2 (72. A. Young z pen., 76. Albrighton - 81. Macheda, 85. Vidič), Manchester City - Birmingham 0:0, Newcastle - Fulham 0:0, Tottenham - Blackburn 4:2 (16. a 75. Bale, 42. Pavljučenko, 69. Crouch - 80. Dunn, 90. Givet), West Ham United - Blackpool 0:0, Wigan - West Bromwich 1:0 (70. Moses), Wolverhampton - Bolton 2:3 (69. Foley, 78. Fletcher - 1. vlastní Stearman, 62. Elmander, 67. Holden), Stoke - Liverpool 2:0 (56. Fuller, 90.+1 Jones).

1. Chelsea 12 9 1 2 28:5 28
2. Manchester United 13 6 7 0 26:15 25
3. Arsenal 12 7 2 3 24:11 23
4. Manchester City 13 6 4 3 15:10 22
5. Bolton 13 4 7 2 21:19 19
6. Tottenham 13 5 4 4 18:17 19
7. Newcastle 13 5 3 5 21:16 18
8. Aston Villa 13 4 5 4 15:18 17