18. 2. 2009 23:26
Manchester United - Fulham 3:0 (2:0)
Wayne Rooney pečetil konečný výsledek
Wayne Rooney pečetil konečný výsledek | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United zvýraznili ve středu svůj náskok v čele Premier League, když zvítězili ve večerní dohrávce třetího kola nad Fulhamem 3:0. Obhájce domácí trofeje tak má již pětibodový náskok před druhým Liverpoolem.

Svěřenci skotského kouče Alexe Fergusona rozhodli de facto o svém vítězství už před poločasovou přestávkou. Nejprve se po dvanácti minutách zápasu trefil povedeným volejem Paul Scholes a brzy po něm zvýšil náskok na rozdíl dvou branek Dimitar Berbatov.

Fulham se sice na Old Trafford snažil ohrozit svatyni rekordmana Van der Sara, ale k přílišnému počtu útočných akcí se nedostal. Nizozemec v brance anglického mistra tak dosud neinkasoval již 1302 minut v řadě.

„Red Devils" nakonec pečetili konečný výsledek ve druhé půli. O poslední třetí zásah se postaral po dvou minutách na hřišti střídající Wayne Rooney, který se vrátil po zranění podkolenní šlachy.