Manchester selhal v penaltách. Chelsea vyzve Everton

19. 4. 2009 20:05
Manchester - Everton 0:0, 2:4
Alex Ferguson Manchester United do finále FA Cupu neprotlačil
Alex Ferguson Manchester United do finále FA Cupu neprotlačil | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United podlehli ve Wembley v semifinále Anglického poháru Evertonu po penaltové rozstřelu, když i po prodloužení svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

Everton vyhrál na penalty 4:2 a může se těšit na 30. května, kdy se utká s Chelsea opět ve Wembley o nejstarší fotbalovou trofej na světě.

V posledních dvanácti měsících dokázal Manchetser United vyhrát hned tři finále v penaltovém rozstřelu, tentokrát ale narazil.

Čtěte dále:
Chelsea slaví postup do finále. Čech vychytal Arsenal

Hrdinou utkání se stal brankář Tim Howard, jenž chytil pokutový kop Dimitaru Berbatovi a Riu Ferdinandovi.

Alex Ferguson poskládal na nedělní duel zcela jiný tým než na středení čtvrtfinále Ligy mistrů.  V základní jedenáctce udělal hned osm změn!

Zahráli si tak Ben Foster, Fabio da Silva, Darron Gibson, Danny Welbeck a Federico Macheda.

Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Michael Carrick a Edwin van der Sar vůbec do Londýna neodcestovali.

Opět na sebe upozornil sedmnáctiletý Ital Macheda, z něhož čišelo sebevědomí a seděla mu spolupráce s Welbeckem, jenž neproměnil hned několik šancí.

Střelci na obou stranách se však za 120 minut hry neprosadili. V rozstřelu následně úřadoval brankář Howard a když proměnil Phil Jagielka svůj rozhodující pokutový kop, mohl se Everton radovat z postupu.

Manchester United - Everton 0:0, na pen. 2:4