Manchester FA Cup zvládl, Swansea šokovalo Portsmouth

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
24. 1. 2009 20:56
Obhájce titulu padl ve 4. kole s druholigovým celkem
Dimitar Berbatov zařídil Manchesteru United gólem na 2:1 proti Tottenhamu postup do osmifinále FA Cupu. | Foto: Reuters

Londýn - Čtvrté kolo anglického FA Cupu překvapivě pohřbilo fotbalistům Portsmouthu naděje na obhajobu ceněného titulu. Do osmifinále je totiž nepustilo druholigové Swansea, které vyhrálo na jejich hřišti 2:0.

K senzaci se schylovalo dlouho i v duelu Kettering Town v duelu s Fulhamem. Klub z páté ligy hrál s desátým celkem Premier League až do 88. minuty nerozhodně 2:2. Pak ale o výhře a postupu londýnského týmu rozhodli Andy Johnson a Bobby Zamora.

Chelsea po listopadovém vyřazení z Ligového poháru s druholigovým Burnley neponechala v domácím utkání s Ipswichem nic náhodě. Trenér Luiz Felipe Scolari poslal na hřiště silnou sestavu včetně Čecha, Franka Lamparda, Nicolase Anelky či Michaela Ballacka.

Čtěte více: Gerrard byl u soudu, přišli ho tam podpořit fanoušci

Hosté sice na úvodní Ballackův gól dokázali v prvním poločase odpovědět, německý záložník ale po přestávce přidal druhou trefu. O výsledku rozhodl pět minut před koncem trefou z přímého kopu Lampard.

Bednář trefil jen tyč a zápas si zopakuje

Burnley, které v letošním ročníku Ligovém poháru vedle Chelsea dokázalo vyřadit také Arsenal, si vyšláplo na klub z Premier League i ve slavnější pohárové soutěži.

Na hřišti West Bromwiche remizovalo 2:2 a oba týmy si zápas zopakují. V dresu West Bromwiche si zahrál český útočník Roman Bednář a za stavu 2:1 trefil tyč. Burnley vyrovnalo v poslední minutě.

Osmifinále si zahraje i Manchester United, který zvládl otočit vývoj zápasu s Totenhamem. Hosty sice poslal do vedení už v páté minutě Pavjučenko, ale Scholes a Berbatov v závěru prvního poločasu zařídili postup Manchesteru.

Anglický fotbalový pohár - 4. kolo (pouze týmy Premier League):
Hartlepool (III) - West Ham 0:2, Kettering (V) - Fulham 2:4, Chelsea - Ipswich (II) 3:1, Doncaster (II) - Aston Villa 0:0, Portsmouth - Swansea (II) 0:2, Wolverhampton (II) - Middlesbrough 1:2, Hull - Millwall (III) 2:0, Sunderland - Blackburn 0:0, West Bromwich - Burnley (II) 2:2, Manchester United - Tottenham 2:1