Reprezentační trenér Malty je podezřelý, že sexuálně obtěžoval fotbalisty

Sport ČTK Sport, ČTK
29. 9. 2022 12:11
Trenér fotbalistů Malty Devis Mangia byl kvůli podezření z nevhodného chování suspendován.
Devis Mangia se svými svěřenci z maltské reprezentace během utkání Ligy národů
Devis Mangia se svými svěřenci z maltské reprezentace během utkání Ligy národů | Foto: Reuters

Podle médií obvinili italského kouče dva hráči ze sexuálního obtěžování.

Národní svaz pozastavil Mangiovi činnost v úterý a současně zahájil vyšetřování.

Důvody uvedeny nebyly a proti informacím z médií se osmačtyřicetiletý kouč ostře ohradil.

"Nikdy jsem se nedopustil nevhodného chování vůči osobní nebo sexuální důstojnosti kohokoliv a už vůbec ne hráčů nebo členů svazu," uvedl bývalý trenér Palerma nebo italské jednadvacítky v prohlášení.

"Musel jsem reagovat na to, co se o mně objevilo v médiích. Všechno jsou nepodložené a lživé zprávy, které poškozují nejen moji důstojnost, ale také profesionální pověst," dodal Mangia.

Malta zakončila minulý týden své účinkování ve skupině D2 Ligy národů prohrou 1:2 s Estonskem, ve tříčlenné tabulce obsadila druhou pozici.

Při losování kvalifikace o postup na Euro 2024 bude v pátém, předposledním koši.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy