Valencia padla se San Sebastianem. Ten míří do Ligy mistrů

28. 4. 2013 23:30
Fotbalisté Málagy porazili v 33. kole španělské ligy Getafe 2:1 a předstihli na pátém místě tabulky soutěže díky lepšímu skóre Valencii. Tu však čeká večer duel na hřišti čtvrtého San Sebastianu.
Fotbalisté Málagy se díky výhře 2:1 nad Getafe posunuli na páté místo tabulky.
Fotbalisté Málagy se díky výhře 2:1 nad Getafe posunuli na páté místo tabulky. | Foto: Reuters

Málaga - Fotbalisté Málagy porazili v 33. kole španělské ligy Getafe 2:1. Na pátém místě tabulky díky lepšímu skóre předstihli Valencii, která prohrála klíčový přímý souboj o účast v předkole Ligy mistrů na hřišti čtvrtého San Sebastianu 2:4.

Málaga posledních pět kol střídala porážky s výhrami a dnes sérii prodloužila, když se dokázala oklepat z debaklu 1:5 ve Valencii.

Do vedení poslal čtvrtfinalistu Ligy mistrů Roque Santa Cruz krátce před pauzou, hned po změně stran navýšil náskok Weligton. Madridský tým jen snížil zásluhou Juana Valery.

Šňůra San Sebastianu nekončí

San Sebastian prohrál jen jediný z posledních dvaceti zápasů a dnes uhájil svou pozici před Valencií.

Ve 25. minutě se dostal do vedení soupeř po hlavičce Roberta Soldada, za devět minut však odpověděl střelou z voleje po rohu stoper Iňigo Martínez.

Ve druhé půli měla víc ze hry Valencie, jenže po jedné ze standardních situací předvedli parádní brejk Imanol Agirretxe se zakončujícím Gonzalem Castrem.

Čtyři minuty před koncem se trefil i Agirretxe, brzy nato však snížil na 2:3 Jonas. Hosté se tlačili za vyrovnáním, avšak napínavý večer ve čtvrté minutě nastavení lobem na 4:2 pečetil znovu Agirretxe.

Pětibodový náskok na Ligu Mistrů

San Sebastian se ve své třetí sezoně od návratu z druhé ligy blíží účasti v předkole Ligy mistrů, v posledních pěti kolech bude hájit před Valencií a Málagou pětibodový náskok.

Málaga by příští rok kvůli trestu UEFA za finanční potíže neměla evropské poháry hrát, ale proti trestu se odvolala ke sportovnímu tribunálu CAS. Lausannská arbitráž by měla vyhlásit rozhodnutí v polovině června.

Granada zvítězila 1:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a tři body získala poprvé od začátku února.

První výhru po devíti zápasech a posun ze sestupového pásma jí zařídila trefa útočníka Nolita, který v 37. minutě rozhodl střelou z přímého kopu.

Výsledky 33. kola:

Espaňol Barcelona - Granada 0:1 (37. Nolito), Málaga - Getafe 2:1 (40. Santa Cruz, 47. Weligton - 70. Valera), Valladolid - FC Sevilla 1:1 (41. Guerra - 62. Negredo z pen.), San Sebastian - Valencie 4:2 (86. a 90.+4 Agirretxe, 34. Iňigo Martínez, 73. Gonzalo Castro - 25. Soldado, 90. Jonas).

1. FC Barcelona 33 27 4 2 101:35 85
2. Real Madrid 33 23 5 5 85:31 74
3. Atlético Madrid 33 21 5 7 58:27 68
4. San Sebastian 33 16 10 7 61:41 58
5. Málaga 33 15 8 10 47:38 53
6. Valencie 33 15 8 10 54:50 53
7. Betis Sevilla 32 14 6 12 48:49 48
8. Vallecano 33 14 4 15 43:54 46