Llorente do City? Agüerovo zranění může Manciniho rozhýbat

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 8. 2012 10:00
Zranění kolena vyřadí argentinského útočníka minimálně na měsíc. Pořídí si Mancini za Agüera záskok?
Foto: Reuters

Manchester - Přijít o nejlepšího střelce minulé sezony není žádná legrace.

Potvrdit to může Arsenal, který bez Robina van Persieho nedokázal v úvodním kole Premier League vstřelit na domácím stadionu branku Sunderlandu.

A podobné hrozbě, byť dočasné, nyní čelí i Manchester City. Úřadující šampion přišel na minimálně tři týdny (možná více, přesný rozsah zranění bude znám nejpozději v úterý) o Sergia Agüera.

Argentinský střelec, jenž v uplynulé sezoně nasázel třiadvacet branek, si totiž při srážce s Nathanielem Clynem poranil koleno a na příští týdny je ze hry.

I když Citizens nakonec utkání se Southamptonem vyhráli 3:2, může případné delší zranění Agüera rozhýbat manažera bohatého týmu Roberta Manciniho k tomu, aby se po nezvykle klidném létě dal do shánění posil.

Přijde Llorente, nebo si Mancini vystačí?

“Pokud se jeho zranění ukáže jako vážné, budeme muset změnit plány. Možná bude chybět jen pár týdnů, ale možná více," tvrdí Mancini. “Zranění kolene bývají záludná, my ale doufáme, že to tak vážné nebude."

Trochu paradoxně by tak mohlo sejít z očekávaného transferu Daniele de Rossiho z AS Řím, neboť Mancini bude potřebovat útočníka.

Jako primární náhrada bývá anglickými médii zmiňován Fernando Llorente, jenž končí v Athleticu Bilbao. Naopak návrat Emanuela Adebayora či Roque Santa Cruze do prvního týmu City prý nepřichází v úvahu.

Ostatně i tak je dobrých útočníků v týmu Citizens až až.

Krom Carlose Téveze a Edina Džeka, kteří se prosadili v nedělním duelu se Southamptonem, totiž Mancini disponuje například Mario Balotellim i  několika talentovanými mladíky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy