Livorno vyhodilo trenéra. Paradox: Kouč to ani nebyl

Martin Jůzek, Red Spo
19. 10. 2009 22:11
Livorno v italské lize ještě nevyhrálo

Livorno - Fotbalisté italského Livorna jsou bez trenéra. Vedení týmu, který se potácí na samém chvostu Serie A, totiž v pondělí odvolalo kouče Gennara Ruotola. Situace je ale zamotaná víc, než by se zdálo.

Paradoxem je, že mužstvo vedl z lavičky někdo jiný.

Ruotolo neměl licenci pro trénování v nejvyšší soutěži, a přestože dovedl Livorno do nejvyšší soutěže, museli představitelé celku na jeho místo angažovat Vittoria Russa. Ten zatím nebyl propuštěn, ale i jeho odchod je pravděpodobný.

"Je mi to moc líto, ale potřebujeme cokoliv, potřebujeme změnu," oznámil ředitel klubu Aldo Spinelli.

Livorno dosud jako jediný tým z italské ligy nevyhrálo, na svém kontě má po osmi kolech jen tři body a je poslední o dva body za Sienou, v níž mimo jiné působí Lukáš Jarolím.

Na uvolněné místo se hlásí Luigi Cagni, Spinelli chce ještě obsadit post technického ředitele, který by měl vykonávat Arrigo Sacchi, bývalý kouč italské reprezentace a rovněž AC Milán.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 51 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy