26. 12. 2008 20:18
Aston Villa - Arsenal 2:2, Stoke - Man. United 0:1
Robbie Keane přispěl k vítězství Liverpoolu dvěma zásahy
Robbie Keane přispěl k vítězství Liverpoolu dvěma zásahy | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu jsou i nadále vedoucím týmem anglické Premier League, když v pátečním odpoledním utkání devatenáctého kola porazili na domácím hřišti nevyzpytatelný Bolton 3:0.

Výraznou postavou zápasu se stal irský útočník Robbie Keane, jenž dokázal navázat na poslední zásah z Emirates Stadium a tentokrát vstřelil před vlastními fanoušky dvě branky.

Svěřenci Rafaela Beniteze tak mají nyní na svém kontě již dvaačtyřicet bodů a podařilo se jim nejméně do neděle uhájit post současného lídra.

O bod méně vlastní v tabulce aktuálně druhá Chelsea, která již dříve zdolala v domácím prostředí poslední celek West Bromwich Albion 2:0.

V ostře sledovaném utkání se schylovalo i k souboji českých krajánků Čech - Bednář. Tato alternativa se však od úvodního hvizdu nenaplnila, neboť útočník West Bromwiche začal zápas jen na lavičce náhradníků.

Londýnský celek měl dokonalý vstup do utkání. Již ve čtvrté minutě si na centr z pravé strany naskočil Didier Drogba a hlavičkou na vzdálenější tyč otevřel účet zápasu.

Zvýšit náskok mohl po půlhodině hry Ashley Cole, který si sice šikovně zaběhl za obranu, ale jeho následný pokus vytáhl gólman Carson skvělým zákrokem na břevno.

Domácí však v aktivitě nepolevili a ještě do přestávky se dočkali druhé branky. V nastaveném čase se k míči dostal po povedené týmové kombinaci Frank Lampard a rozjásal zaplněné ochozy podruhé.

Loňský vicemistr pak už ve druhé půli svůj náskok bezpečně kontroloval a mohl se tak po závěrečném hvizdu radovat z protržení dvou remíz v řadě. Nic na tom nezměnil ani Roman Bednář, který jedenadvacet minut před koncem vystřídal Kima.

Manchester zachránil výhru v závěru. Arsenal o ni přišel

Blízko nečekané ztrátě byl novopečený klubový mistr světa Manchester United. Ten měl sice na půdě Stoke City spoustu šancí, ovšem tři body pro tým Alexe Fergusona vystřelil až sedm minut před koncem Argentinec Carlos Tevez.

Závěrečné minuty naopak stály vítězství fotbalisty Arsenalu, kteří jen remizovali ve šlágru s Aston Villou 2:2. "Kanonýři" přitom ještě po hodině hry vedli po trefách Denilsona a Diabyho o dvě branky.

V čtyřiašedesáté minutě ovšem Gallas fauloval v pokutovém územi aktivního Agbonhlahora a Gareth Barry vykřesal proměněnou penaltou jiskřičku naděje.

V závěrečném tlaku pak přeci jen obrana londýnského celku inkasovala podruhé, když se ve druhé minutě nastaveného času prosadil tentokrát obránce Zat Knight.

Stoke - Manchester United 0:1 (0:0)