Bednář se trefil. Arsenal remizoval s Liverpoolem

Sport Sport, Red Spo
21. 12. 2008 18:55
Blackburn - Stoke 3:0, Bolton - Portsmouth 2:1

Londýn - Po jedenácti zápasech v Premier League se v neděli konečně dočkal výhry poslední celek tabulky West Bromwich Albion.

Anglii však zajímala v neděli hlavně bitva na Emirate Stadium, kde londýnský Arsenal udržel  i v oslabení remízu s vedoucím Liverpoolem 1:1.

Po deseti minutách duelu týmů "velké čtyřky" vychytal brankář Almunia ve velké šanci Steva Gerrarda. Lépe si počínal o čtvrthodiny později na druhé straně Robin Van Persie.

Zpracoval si dlouhý pas od Nasrího a pohotově pravačkou uklidil míč k bližší tyči. Na lavičce Liverpoolu se horečně žhavily telefony a na druhém konci sluchátka byl nejspíš nemocný kouč Liverpoolu Rafael Benítez, jenž musel utkání proležet v posteli.

(Zápasy, rozdíl skóre, body)

Před koncem první půle však uklidnil fanoušky „Reds" irský forvard Robbie Keane, jenž z hranice ofsajdu vystartoval za nakopnutým míčem a z halfvoleje pod břevno nedal Almuniovi šanci.

A Liverpool mohl ještě v nastavení výsledek otočit, jenže Kuytovu střelu z úhlu gólman Arsenalu s velkými problémy zlikvidoval.

Almunia se vyznamenal i po přestávce, kdy už na hřišti nebyl zraněný domácí kapitán Fabregas, při zákroku proti pokusu Lucase.

Emirate Stadium to pořádně zahučelo v 62. minutě, kdy sudí Howard Webb vyloučil domácího útočníka Emmanuela Adebayora po faulu na Arbeolu.

Když však své šance neproměnil ani stoper Agger, ani střídající El Zhar, Arsenal nakonec ubránil remízu 1:1.

Bednář vystřelil výhru, WBA je ale dál poslední

K vítězství West Bromwich  2:1 nad Manchesterem City výrazně pomohl svým pátým gólem v sezoně český reprezentační útočník Roman Bednář.

Ten na domácím hřišti nastoupil v útočné dvojici s Lukem Moorem, který poslal dvacet minut před koncem zápasu "Baggies"  poprvé do vedení.

Po společném úniku s Robertem Korenem měli před sebou už jen gólmana Harta, jehož Moore překonal pěknou střelou do pravého rohu.

Vzápětí měl velikou šanci Bednář, ale neproměnil. Poté dostal míč do branky City Greening, ale rozhodčí gól neuznal, kvůli údajnému faulu Bednáře na gólmana.

Když už se zdálo, že Albion bude slavit vítězství přišla šest minut před koncem zápasu tečovaná střela Caiceda a bylo srovnáno.

V závěru opět neproměnil Bednář nadějnou šanci, ale vše si vynahradil ve třetí minutě nastavení, když jej parádně našel Meiteův pas. Český fotbalista se odpoutal od Micaha Richardse a hlavou překonal Harta.

WBA však dál zůstávají poslední, protože zvítězit se podařilo i předposlednímu Blackburnu, který tak má před birminghamským celkemk jednobodový náskok.

Blackburn s novým manažerem řádil

Nový manažer fotbalistů Blackburnu Sam Allardyce, který v týdnu nahradil Paula Ince, se uvedl v Premier League vysokou výhrou 3:0 nad Stoke City.

Blackburn si připsal teprve druhé vítězství na domácím hřišti v této sezoně, celkově pak třetí ze sedmnácti zápasů.

Toni Huttunen a David Dunn - Myllykosken Pallo vs. Blackburn Rovers (2. předkolo Poháru UEFA) | Foto: Reuters

Rovers začali s novým mužem na lavičce proti Stoke zhurta a díky dvěma gólům Benniho McCarthyho a přesnému zásahu Jasona Robertse vedli 3:0 už po půl hodině hry.

Čtěte více: Owen do Chelsea? Nepotřebujeme ho, říká Lampard

Ještě raketovější start do zápasu měl Bolton, který vedl  2:0 nad Portsmouthem už ve třetí minutě, a poté vyhrál 2:1.

Naopak Aston Villa se na gól načekala dost dlouho. A to jí na hřišti West Hamu musel pomoci domácí fotbalista. Hosté vyhráli 1:0 vlastním gólem Neilla ze 78. minuty.