Liverpool po 85 letech porazil v poháru Manchester United

ČTK
18. 2. 2006 18:09
Fotbalisté Liverpoolu dokázali v osmifinále Anglického poháru vybojovat vítězství nad Manchesterem United, který v této soutěži porazili poprvé po 85 letech. Postup do čtvrtfinále jim dnes zajistil útočník Peter Crouch, jenž dal v 19. minutě po centru Steva Finnana hlavou jediný gól zápasu na Anfield Road.

Liverpool se musel sklonit před svým velkým rivalem v předchozích devíti vzájemných duelech v nejstarší fotbalové soutěži na světě, tentokrát se však Manchester neprosadil. Domácí brankář Pepe Reina nemusel za 90 minut zasáhnout proti vážnější šanci. Hostům se navíc vážně zranil záložník Alan Smith, který ve snaze zblokovat volný kop utrpěl zlomeninu nohy a vymkl si kotník. Charlton si snadno poradil s třetiligovým Brentfordem a po výhře 3:1 postoupil dál. Souboj Boltonu s West Hamem gól nepřinesl a bude se opakovat. Dnes se ještě hraje zápas Newcastle - Southampton. Výsledky - osmifinále: Liverpool - Manchester United 1:0, Bolton - West Ham 0:0, Charlton - Brentford (III. liga) 3:1.