Sima se trefil za Rangers, Kodaň nakročila do základní skupiny Ligy mistrů

22. 8. 2023 23:17
Fotbalisté Kodaně, kteří ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadili pražskou Spartu, na úvod závěrečného play off o skupinu zvítězili v Polsku nad Čenstochovou 1:0. Bývalý slávista Abdallah Sima pomohl Glasgow Rangers gólem k domácí remíze 2:2 s PSV Eindhoven. Antverpy na svém stadionu zdolaly AEK Atény 1:0, přestože odehrály přes 40 minut v oslabení. Odvety jsou na programu příští týden ve středu.
Abdallah Sima (vpravo) slaví s parťáky z Glasgow Rangers svůj gól v utkání předkola Ligy mistrů proti PSV Eindhoven | Foto: Reuters

Kodaňský tým se v Sosnovci dostal do vedení v deváté minutě po Racovitanově vlastní brance. Papanikolau sice za Raków v závěru první půle odpověděl, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. První porážku polských šampionů v letošní kvalifikaci LM neodvrátil ani další někdejší slávistický fotbalista Plavšič, srbský záložník odehrál závěrečnou desetiminutovku.

Sima v 45. minutě otevřel skóre povedenou střelou do horního růžku. Senegalský útočník zaznamenal za Rangers druhý soutěžní gól po letním příchodu na hostování z Brightonu. Po hodině hry sice vyrovnal Sangaré, ale skotskému mužstvu v 76. minutě vrátil náskok Matondo. Hosté po chvilce znovu srovnali díky kapitánovi De Jongovi. Druhou asistenci si připsal Bakayoko.

Jedinou branku v Antverpách vstřelil v 16. minutě Janssen. Jeho spoluhráč Bataille sice pět minut po přestávce dostal červenou kartu, přesto domácí těsný náskok udrželi.