Šílenství v Newcastlu, Mbappé a spol. schytali debakl. Hanckův gól nestačil

Aktualizováno 4. 10. 2023 23:10
Obhájce trofeje Manchester City ve fotbalové Lize mistrů zvítězil v Lipsku 3:1 a podruhé v ročníku vyhrál, stoprocentní je i Barcelona. Newcastle deklasoval Paris St. Germain 4:1.
Sean Longstaff slaví třetí gól Newcastlu do sítě Paris St. Germain.
Sean Longstaff slaví třetí gól Newcastlu do sítě Paris St. Germain. | Foto: Reuters

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam se střídajícím reprezentantem Ondřejem Lingrem ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů prohráli na hřišti Atlética Madrid 2:3, přestože dvakrát vedli. Dvě domácí branky vstřelil Álvaro Morata, za hosty se trefil Slovák Dávid Hancko.

Nováček z Antverp doma se Šachtarem Doněck ztratil dvoubrankové poločasové vedení a prohrál 2:3. V sedmé minutě nastavení odmítl vyrovnání kapitán Toby Alderweireld, jenž neproměnil penaltu.

Feyenoord v Madridu otevřel skóre už v sedmé minutě po Hermosově vlastní brance, za dalších sedm minut odpověděl Morata. Ve 34. minutě vrátil hostům náskok bývalý sparťanský obránce Hancko, který po standardní situaci nadvakrát překonal brankáře Oblaka. V nastavení prvního poločasu srovnal Griezmann akrobatickými "nůžkami".

Obrat španělského týmu dokonal ve 47. minutě Morata. Hosté navzdory několika šancím Oblaka už znovu nepřekonali. Někdejší slávistický záložník Lingr do hry naskočil v 74. minutě. Feyenoord zaváhal po sérii šesti soutěžních výher a přepustil Atléticu první místo ve skupině E.

Antverpy poslal do vedení už ve třetí minutě Muja a za půl hodiny zvýšil Balikwisha. Druhá půle ale patřila Šachtaru. Dva góly vstřelil Sikan a jednou se prosadil Rakyckyj. Těsně před koncem Alderweireld z pokutového kopu netrefil branku. Belgický tým po úvodním debaklu 0:5 s Barcelonou ve skupině H i podruhé prohrál.

Newcastle si už v prvním poločase vytvořil dvoubrankový náskok díky Almirónovi a Burnovi. Krátce po změně stran zvýšil Longstaff na 3:0, Pařížané odpověděli brankou Hernándeze, ale domácí už větší drama nepřipustili, navíc Schär v nastaveném čase dokonal debakl PSG.

"Straky" se posunuly do čela nabité skupiny F. Její druhý dnešní zápas mezi Dortmundem a AC Milán skončil v Německu bezbrankovou remízou, oba týmy v tomto ročníku Ligy mistrů ještě nezvítězily a nedaly branku.

Manchester City v Lipsku v úvodním dějství dominoval, ale z mnoha šancí uspěl pouze Foden ve 25. minutě. Domácí krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Opendy. Trápení úřadujících šampionů ukončili až v závěrečné desetiminutovce střídající Álvarez a Doku. Anglický tým uspěl po dvou soutěžních porážkách.

Barceloně triumf v Portu zařídil v nastavení prvního poločasu Torres, který vystřídal zraněného kanonýra Lewandowského. Katalánci po změně stran především bránili hubený náskok, domácím byla odvolána penalta kvůli ruce, vyrovnávací trefa po "nůžkách" Taremího zase neplatila pro ofsajd.

2. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Atlético Madrid - Feyenoord Rotterdam 3:2 (2:2)

Branky: 14. a 47. Morata, 45.+4 Griezmann - 7. vlastní Hermoso, 34. Hancko. Rozhodčí: Letexier (Fr.).

Celtic Glasgow - Lazio Řím 1:2 (1:1)

Branky: 12. Furuhaši - 29. Vecino, 90.+5 Pedro. Rozhodčí: Rumšas (Lit.).

1. Atlético Madrid 2 1 1 0 4:3 4
2. Lazio Řím 2 1 1 0 3:2 4
3. Feyenoord Rotterdam 2 1 0 1 4:3 3
4. Celtic 2 0 0 2 1:4 0

Skupina F:

Newcastle - Paris St. Germain 4:1 (2:0)

Branky: 17. Almirón, 39. Burn, 50. Longstaff, 90.+1 Schär - 54. L. Hernández. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Lipsko - Manchester City 1:3 (0:1)

Branky: 48. Openda - 25. Foden, 84. Álvarez, 90.+2 Doku. Rozhodčí: Dias (Portug.).

Crvena zvezda Bělehrad - Young Boys Bern 2:2 (1:0)

Branky: 35. Ndiaye, 88. Bukari - 48. Ugrinic, 61. Itten z pen. Rozhodčí: Collum (Skot.).

1. Manchester City 2 2 0 0 6:2 6
2. Lipsko 2 1 0 1 4:4 3
3. Bern 2 0 1 1 3:5 1
Crvena zvezda Bělehrad 2 0 1 1 3:5 1

Skupina H:

FC Porto - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Branka: 45.+1 Torres. Rozhodčí: Taylor (Angl.). ČK: 90.+3 Gavi (Barcelona).

Antverpy - Šachtar Doněck 2:3 (2:0)

Branky: 3. Muja, 33. Balikwisha - 48. a 76. Sikan, 71. Rakyckyj. Rozhodčí: Obrenovič (Slovin.).

1. FC Barcelona 2 2 0 0 6:0 6
2. FC Porto 2 1 0 1 3:2 3
3. Šachtar Doněck 2 1 0 1 4:5 3
4. Antverpy 2 0 0 2 2:8 0