Antverpy si poprvé v historii zahrají Ligu mistrů. Slaví i přemožitel Sparty

30. 8. 2023 23:19
Fotbalisté Kodaně si stejně jako minulý rok zahrají skupinu Ligy mistrů. Přemožitelům pražské Sparty ze 3. předkola stačila v domácí odvetě závěrečného play off s Čenstochovou remíza 1:1. Antverpy uspěly 2:1 na hřišti AEK Atény a v součtu s úvodní výhrou 1:0 poprvé v klubové historii postoupily do hlavní fáze soutěže.
Radost fotbalistů Antverp (ilustrační fotografie)
Radost fotbalistů Antverp (ilustrační fotografie) | Foto: Reuters

Po pěti letech se ve skupině představí PSV Eindhoven po domácím vítězství 5:1 nad Rangers.

Kodaň poslal do vedení ve 35. minutě slovenský stoper Vavro, jenž skákavou střelou ze 30 metrů překvapil nejistého gólmana Kovačeviče. V 87. minutě vyrovnal po závaru před bránou střídající Zwoliňski, dánští šampioni už ale náskok v součtu s úvodní výhrou 1:0 udrželi.

Antverpy v minulé sezoně ovládly po 66 letech belgickou ligu a nyní zaznamenaly další velký úspěch. Duel v Aténách gólově otevřel v 73. minutě útočník Kerk, jenž poslal do brány Balikwishův centr z levé strany. V 90. minutě srovnal Araujo, řecký tým ale v nastavení při hře vabank znovu inkasoval, sólový únik zakončil Balikwisha.

PSV Eindhoven minulý týden v Glasgowě remizoval 2:2 a dnes vedl od 35. minuty zásluhou Saibariho gólové hlavičky. Marocký záložník přidal další trefu krátce po pauze, a ačkoliv kapitán hostů Tavernier brzy snížil, domácí rozhodli třemi zásahy mezi 66. a 81. minutou. Postupně se prosadili De Jong, Veerman a skóre uzavřel Goldsonův vlastní gól.

Nizozemský celek vyhrál šesté ze sedmi soutěžních utkání v sezoně a oplatil dnešnímu soupeři vyřazení z minulého roku ve stejné fázi.

Po dnešních zápasech už je kompletní složení 32 týmů v milionářské soutěži. Los skupinové fáze je na programu ve čtvrtek.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

FC Kodaň - Čenstochová 1:1 (1:0)

Branky: 35. Vavro - 87. Zwoliňski. První zápas 1:0, postoupila Kodaň.

AEK Atény - Antverpy 1:2 (0:0)

Branky: 90. Araujo - 73. Kerk, 90.+5 Balikwisha. První zápas 0:1, postoupily Antverpy.

Nemistrovská část:

PSV Eindhoven - Glasgow Rangers 5:1 (1:0)

Branky: 35. a 53. Saibari, 66. De Jong, 78. Veerman, 82. vlastní Goldson - 64. Tavernier. První zápas 2:2, postoupil PSV.