Dnipr je blízko bitvy se Slavií. V kvalifikaci Ligy mistrů prohrál s Panathinaikosem

25. 7. 2023 22:19
Fotbalisté FC Kodaň vyhráli v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů na hřišti islandského Breidabliku 2:0 a přiblížili se souboji s pražskou Spartou v další fázi soutěže. Dnipro podlehlo v domácím azylu v Košicích Panathinaikosu Atény 1:3. Pokud ukrajinští vicemistři za týden v řecké metropoli nepříznivý vývoj neobrátí, utkají se ve 3. předkole Evropské ligy s pražskou Slavií.
Radost fotbalistů Panathinaikosu
Radost fotbalistů Panathinaikosu | Foto: Reuters

Kodaňský celek otevřel skóre už v první minutě zásluhou Larssona. Švédský útočník se o půl hodiny později podílel asistencí i na Falkově trefě. Obhájce dánského titulu je tak blízko dvojzápasu se Spartou. Úřadující český šampion začne 8., nebo 9. srpna venku, odvetu odehraje 15. srpna doma.

Panathinaikos, který před rokem nestačil na Slavii ve 3. předkole Evropské konferenční ligy, poslal do vedení proti Dnipru v 10. minutě Šporar. Ve druhé půli se za hosty prosadili Djuričič a z penalty Ioannidis, v závěru snížil Kaplijenko. Vítěz dvojutkání vyzve v další fázi Marseille.

Velký krok k postupu do 3. předkola Ligy mistrů udělalo i Dinamo Záhřeb. Obhájce chorvatského titulu doma rozstřílel Astanu 4:0. Třikrát se v rozmezí 41. až 56. minuty prosadil Ivanušec.

Galatasaray Istanbul překvapivě remizoval na hřišti vilniuského Žalgirisu 2:2. Turecký celek během 75. až 78. minuty obrátil skóre, jenže v nastavení vyrovnal Kazlauskas, který byl vzápětí vyloučen.

Slovan Bratislava zvítězil na stadionu bosenského mužstva Zrinjski Mostar 1:0, v 53. minutě se trefil ghanský útočník Zuberu. Za hosty nastoupil od 77. minuty český záložník Jaromír Zmrhal.

HJK Helsinky zdolaly doma norské Molde 1:0. Úřadující finští šampioni v minulé sezoně ve stejné fázi vypadli s Plzní. Servette Ženeva remizovala s Genkem 1:1.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Žalgiris Vilnius - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:0), HJK Helsinky - Molde (Nor.) 1:0 (1:0), Dinamo Záhřeb - Astana 4:0 (3:0), Zrinjski Mostar (Bos.) - Slovan Bratislava 0:1 (0:0), Breidablik (Isl.) - FC Kodaň 0:2 (0:2).

Nemistrovská část:

Dnipro (Ukr.) - Panathinaikos Atény 1:3 (0:1), Servette Ženeva - Genk 1:1 (0:1).