Chyba za chybou. Polští rozhodčí Slavii poškodili, uznává bývalý mezinárodní sudí

Marek Janoš Marek Janoš
15. 8. 2018 11:57
Ivan Grégr odřídil 61 mezistátních utkání i zápasy evropských pohárů. Rozhodčí nechce hanět, nicméně po zápase Slavie s Kyjevem dal sešívaným za pravdu.
Vladimír Coufal
Vladimír Coufal | Foto: ČTK

Praha - Slavia vypadla ve třetím předkole Ligy mistrů poté, co v odvetě prohrála na hřišti Dynama Kyjev 0:2. Český tým se přitom cítil být v zápase poškozený výroky polských arbitrů, kteří několikrát rozhodli v jeho neprospěch.

Zápas řídil jako hlavní rozhodčí jednačtyřicetiletý Daniel Stefaňski s kolegy na lajnách Marcinem Boniekem a Dawidem Golisem. Zápas měli pod kontrolou do závěru prvního poločasu, pak ale přišla série sporných rozhodnutí.

Gól Slavie měl platit

Ve 37. minutě vstřelil gól na 1:1 Stanislav Tecl. Po delším váhání ho ale trojice rozhodčích odvolala kvůli ofsajdu. "Nechci být proti rozhodčímu, ale tentokrát se nejspíš mýlili. Tecl v okamžiku přihrávky v ofsajdu nebyl. Jeho dva spoluhráči ano, ale hru nijak neovlivnili," sdělil Aktuálně.cz bývalý mezinárodní sudí Ivan Grégr. "Asistent neměl zvedat praporek," dodává.

V ofsajdu byl útočící hráč Slavie Deli, který se dostal do kontaktu s bránícím hráčem. "Myslím si, že tohle hru neovlivnilo," přiblížil Grégr svůj pohled.

Slávisté se z vyrovnávací branky nějakou dobu radovali, než rozhodčí své rozhodnutí upravil a odmával ofsajd. "Není to standardní. Rozhodčí by měl situaci řešit hned. Možná je to tím, že na mistrovství světa rozhodčí čekali na pokyny od videa a prý měli pokyny, aby nepospíchali se signalizací. Možná je to tím, nevím," okomentoval dlouhé zdržení. "Rozhodně to ale nepůsobí dobře, vypadá to nedůvěryhodně."

Sudí přehlédli penaltu i jasný ofsajd

V závěru poločasu navíc podle Grégra měli slávisté kopat penaltu. Jeden z hráčů Kyjeva hrál ve vlastním vápně rukou daleko od těla, čehož si všimly i televizní kamery. Ukrajinská režie ovšem příliš mnoho opakování nenabídla.

"V tomto případě byla ruka jasně třicet až čtyřicet centimetrů od těla a měla nepřirozený pohyb. Nevím, jestli to sudí viděl, ale měla to být penalta, alespoň podle televizních záběrů. I kdyby to bylo nekontrolovaně, tak podle pravidel to měla být penalta," upozorňuje bývalý mezinárodní sudí.

Třetí sporná situace nastala ve druhém poločase. V 74. minutě se za obranu dostal Besjedin a zvýšil na 2:0 pro Dynamo Kyjev. Jenže v tomto případě se jednalo o jasný ofsajd.

Pochopení pro tak závažnou chybu nemá ani Ivan Grégr. "Bohužel to byla chyba asistenta. Situaci měl jasně před sebou a minimálně o půl metru byl útočící hráč v ofsajdu. Jednoznačně měl zvednout praporek," říká.

"Rozhodčí navíc nebyl v dobrém výchozím postavení, byl krok až dva za hrou. To se někdy v té rychlosti stane, ale pomezního to neomlouvá," popisuje podrobnosti Grégr. "V podstatě je to dvojitá chyba - špatné poziční postavení a špatné rozhodnutí."

Z Grégrových slov tedy vyplývá, že pokud Slavia podá proti výkonu sudích v odvetě protest, má docela slušnou šanci na úspěch. Výsledek dvojzápasu už tím ale samozřejmě nezvrátí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy