Braga po 11 letech postoupila do Ligy mistrů

29. 8. 2023 23:59

Fotbalisté Bragy po 11 letech postoupili do skupiny Ligy mistrů. Portugalský tým s českým brankářem Lukášem Horníčkem na lavičce v odvetě závěrečného 4. předkola v Aténách porazil Panathinaikos 1:0 a navázal na úvodní domácí výhru 2:1. Účast v hlavní fáze elitní soutěže si dnes zajistily i týmy Galatasaray Istanbul a Young Boys Bern, které vyřadily Molde, respektive Maccabi Haifa.

Bragu v Aténách podržel gólman Matheus, jenž se nejvíce předvedl proti hlavičce Vagiannidise na konci úvodní půle. V 83. minutě zápas rozhodl Bruma střelou na zadní tyč. V nastaveném čase ještě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Juankar.

Galatasaray už v sedmé minutě otevřel skóre. Ellingsen v pokutovém území přidržel Icardiho a argentinský útočník penaltu proměnil. Jenže pak domácí přenechali iniciativu norskému soupeři, který zahodil několik šancí, ale střídající Hestad v 66. minutě vyrovnal. Galatasarayi ale zařídil vítězství 2:1 Angeliňo ve třetí minutě nastavení tečovanou střelou z přímého kopu. Istanbulské mužstvo navázalo na triumf 3:2 z Molde a kvalifikovalo se do skupiny Champions League po čtyřech letech.

Young Boys po úvodní bezbrankové remíze v Haifě doma nakročili k postupu už v prvním poločase, kdy se trefili Itten a Seck do vlastní branky. Těsně po změně stran v Bernu přidal třetí gól Ugrinic. Švýcarský tým si zahraje podzimní fázi Ligy mistrů podruhé za poslední tři sezony.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Young Boys Bern - Maccabi Haifa 3:0 (2:0)

Branky: 23. Itten, 28. vlastní Seck, 46. Ugrinic. První zápas: 0:0, postoupil Bern.

Galatasaray Istanbul - Molde (Nor.) 2:1 (1:0)

Branky: 7. Icardi z pen., 90.+3 Angeliňo - 66. E. Hestad. První zápas: 3:2, postoupil Galatasaray.

Nemistrovská část:

Panathinaikos Atény - Braga 0:1 (0:0)

Branka: 83. Bruma. ČK: 90.+1 Juankar (Panathinaikos). První zápas: 1:2, postoupila Braga.