Liberecký soupeř Spartak nastřílel v ruské lize pět gólů Rostovu

ČTK
5. 8. 2006 14:27
Fotbalisté Spartaku Moskva, kteří se ve středu představí v třetím předkole Ligy mistrů v Liberci, nastříleli v dnešním utkání 16. kola ruské ligy do sítě Rostova na Donu pět branek.

Všechny stihli dát v rozmezí 25 minut prvního poločasu, hosté pak už jen z penalt snížili na konečných 2:5. Za Spartak odehráli celý zápas i čeští reprezentanti Martin Jiránek a Radoslav Kováč, ten netradičně ve středové radě.

V záloze naopak chyběl kapitán Titov, který si v odvetě druhého předkola Ligy mistrů s moldavským Tiraspolem zlomil lícní kost a musel se podrobit operaci, která ho minimálně na měsíc vyřadila ze hry. Vysoká výhra, teprve druhá z posledních šesti zápasů, vynesla Spartak do čela tabulky o skóre před obhájce titulu z CSKA.

Dva góly dnes vstřelil Pavljučenko, další branky mezi 13. a 38. minutou přidali Bystrov, šikovnou střelou zdálky Cavenaghi a Rodríguez. Polský brankář Wojciech Kowalewski po utkání prohlásil, že hlavní motivací pro spartakovce bylo udobřit si fanoušky, kteří jim po domácí remíze s Tiraspolem dávali hlasitě najevo svou nespokojenost.

"V prvním poločase se nám to povedlo, i když po přestávce jsme zase měli občas starosti," řekl v televizním rozhovoru.

Spartak hrál v sestavě: Kowalewski - Šiškin, Jiránek, Stranzl (46. Rebko), Rodríguez - Bystrov (54. Torbinskij), Mozart, Kováč, Kaliničenko - Pavljučenko (80. Dzjuba), Cavenaghi. Druhý dnešní zápas Kazaň - Saturn začne v 17:00. Výsledek - 16. kolo: Spartak Moskva - Rostov 5:2.