Liberec se trápí, v poháru postoupil na penalty

spo
11. 10. 2007 8:00
V osmifinále Poháru ČMFS uspěl i Jablonec
Souboj o míč před libereckou brankou, nejčastěji se hlavou prosadil vysoký Libor Došek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalistům Liberce odvolání trenéra nepomohlo, Severočeši se s druholigovým Fulnekem trápili a postoupili až na penalty.

Liberec, který po nedělním vyhazovu kouče Zacha vedl Radim Nečas, nemohl v utkání počítat s Hodúrem a Nezmarem, kteří mají drobná zranění a Frejlachem, který má střevní potíže. Ale v 27. minutě šli hosté do vedení. Po centru Šinglára vypálil Dohnálek a míč od břevna putoval do branky.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE

Jenže to bylo ze strany prvoligového celku prakticky všechno a domácí si vytvořili tlak, který skončil šest minut před koncem poločasu vyrovnáním. Zcela osamocený Koštuřík nedal Hauzrovi šanci - 1:1.

Fotbalový Liberec je na dně, trenér Zach padl - čtěte ZDE

Ve druhém poločase zahrozil Liberec jen jednou po střele Papouška, kterou gólman Pospěch vytáhl nad břevno. Jinak ale měl více práce brankář Liberce Hauzr, který tápající Liberec několikrát podržel. Gól ale nepadl, a tak musely o postupujícím rozhodnout pokutové kopy.

Na straně hostů byli úspěšní Papoušek, Petrouš, Dort a Šinglár, pátou penaltu už Liberečtí po výpadku Malohlavy a Vyskočila zahrávat nemuseli.

Severočeského rivala z Jablonce zachránil v pohárovém ve Frýdku-Místku duelu až v 84. minutě Milan Fukal, který doklepl do branky odražený míč, a zajistil hostům těsné vítězství 2:1.