Královcova (vymyšlená) penalta nás nepoložila, říká Čech

ČTK ČTK
26. 4. 2013 12:55
Gólman Petr Čech je přesvědčen, že Chelsea v prvním semifinále Evropské ligy porazila domácí Basilej zaslouženě. Pochvaluje se, že tým nesrazila ani penalta vymyšlená krajanem, rozhodčím Královcem.
Zasloužené vítězství, hodnotí Čech výkon Chelsea v Basileji
Zasloužené vítězství, hodnotí Čech výkon Chelsea v Basileji | Foto: Reuters

Basilej - Jako zasloužený hodnotí fotbalový brankář Petr Čech šťastný vítězný gól Chelsea v semifinále Evropské ligy na hřišti Basileje. Londýnský celek byl podle svého gólmana lepší a po výhře 2:1 má blízko k amsterodamskému finále.

"Ten gól jsme si zasloužili. Basilej zahrála velmi dobře, ale naše výhra 2:1 je spravedlivý výsledek, jelikož jsme měli více šancí než soupeř," uvedl Čech pro oficiální web UEFA a své internetové stránky.

Zabrali jsme v posledních vteřinách

Znovu byl oporou Chelsea a inkasoval jen z pokutového kopu, který nařídil český sudí Pavel Královec po sporném souboji Azpilicuety se Stockerem v 87. minutě. "Je dobře, že nás ta situace nepoložila. Věděli jsme, že ještě zbývá nějaký čas a věřili jsme, že se nám povede rozhodnout. Ještě jsme zabrali a nakonec jsme byli odměněni vítěznou brankou v posledních vteřinách zápasu," ocenil Čech.

Mrzelo ho jen, že se už dříve nepovedlo dotáhnout ke gólu několik nadějných protiútoků. "Měli jsme dát více branek, příležitosti k tomu byly. Domácí začali celkem odvážně, ale náš rychlý gól je trošku zabrzdil. Museli to víc otevřít a my jsme si vytvořili řadu dalších šancí."

Postup do finále dotáhneme

Chelsea se podle něj vyplatilo, že vsadila na defenzivnější taktiku a spoléhala právě na brejky, místo toho, aby sama tvořila hru. "Defenzivní taktika přinesla své ovoce. Rozhodly naše větší zkušenosti. V minulosti už jsme odehráli několik semifinálových soubojů a teď jsme z toho těžili," řekl vítěz loňské Ligy mistrů.

Věří, že Chelsea už souboj dotáhne k postupu. "Jsme sice jen v polovině, ale dva góly venku, to je v pohárech hodně dobré. Navíc jsme vyhráli a vytvořili jsme si slušnou pozici do odvety. Věřím, že doma se projeví naše zkušenosti a dotáhneme to do vítězného konce," řekl Čech, který by si tak s Chelsea zahrál druhé evropské finále za sebou.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

před 46 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy