Král vlastním gólem rozhodl o prohře Schalke s Kadeřábkovým Hoffenheimem

9. 4. 2023 21:58
Český fotbalový reprezentant Alex Král v 27. kole německé ligy vlastním gólem rozhodl o prohře Schalke v Hoffenheimu 0:2. Pavel Kadeřábek v obraně domácích i záložník Král odehráli celé utkání.
Alex Král
Alex Král | Foto: Reuters

Král si ve 22. minutě do vlastní sítě srazil přízemní centr Angeliňa. Ve druhém poločase náskok Hoffenheimu zvýšil Bebou, i když penaltu proměnil až napodruhé. První pokus se mu nevydařil, ale jeden z hráčů Schalke vběhl do pokutového území příliš brzo. Schalke je poslední se ztrátou pěti bodů na nesestupové pozice. Stejný je i náskok Hoffenheimu na sestupové pásmo.

V záchranářském souboji Stuttgart pod Sebastianem Hoenessem zvítězil v Bochumi 3:2, nový kouč tak i druhý zápas na lavičce VfB proměnil ve výhru. V týdnu dovedl Stuttgart do semifinále Německého poháru.

Skóre otevřel po čtvrthodině hry hostující Ito, trefil se v sezoně poprvé. Po změně stran z penalty srovnal Stöger, ale Stuttgart se znovu rychle ujal vedení a ještě ho zdvojnásobil zásluhou Guirassyho a Vagnomana. Pět minut před koncem už jen snížil Hofmann. Oba týmy jsou tabulkovými sousedy. Stuttgart je na barážové 16. pozici a na Bochum ztrácí tři body.

Fotbalisté Wolfsburgu prohráli v Mönchengladbachu 0:2. Původně se ujali v desáté minutě vedení, ale Marmúšův gól sudí odvolal pro ofsajd. Skóre tak změnil až Ngoumou a ve druhém poločase přidal pojistku nejlepší domácí střelec Thuram. S 13 brankami se dotáhl na druhého Grifa v tabulce střelců, na Füllkruga oba ztrácejí tři góly.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Mönchengladbach - Wolfsburg 2:0 (34. Ngoumou, 63. Thuram), Bochum - Stuttgart 2:3 (57. Stöger z pen., 85. Hofmann - 14. Ito, 60. Guirassy, 63. Vagnoman), Hoffenheim - Schalke 2:0 (22. vlastní Král, 70. Bebou z pen.).

1. Bayern Mnichov 27 17 7 3 76:29 58
2. Dortmund 27 18 2 7 59:36 56
3. Union Berlín 27 15 6 6 42:30 51
4. Lipsko 27 14 6 7 50:33 48
5. Freiburg 27 13 8 6 39:36 47
6. Leverkusen 27 13 4 10 51:40 43
7. Eintracht Frankfurt 27 11 8 8 48:40 41
8. Mohuč 27 11 8 8 45:38 41