reklama
 
 

Kouč Irů: Vypusťte to s Čechy a přijde kopanec do zubů

14. 10. 2009
Worthington: Češi mají skvělý tým

Praha - Fotbalisté Severního Irska měli kvalifikaci o postup na MS nadějně rozjetou,  jenže o šance přišli, když v Belfastu poprvé padli se Slováky. Proti Čechům se chtějí ve středu v Edenu výkonem omluvit fanouškům.

"Chceme se vytáhnout.  Chceme dát nějaké góly a pokud možno neinkasovat. Ať už nastoupí kdokoliv, budou na hřišti fotbalisté, kteří budou odhodlaní se rvát vpřed, střílet a centrovat," řekl před utkáním v Praze  kouč Severního Irska Nigel Worthington pro Belfast Telegraph.

Nicméně si je vědom síly protivníka, který má ještě teoretickou šanci na postup do baráže o MS.

Čtěte také:
Absurdní? Čech k San Marinu: Stát se může cokoliv
Češi porazili Poláky. Ale na šampionát asi nepojedou 

"Češi jsou skvělý tým, který měl z různých důvodů špatný start do bojů ve skupině. Díval jsem se na ně ale hodněkrát a mají opravdu skvělé hráče i výborný tým," vysekl poklonu Haškovu výběru.

Severní Irové dorazili do Prahy bez zraněného obránce Sunderlandu George McCartneyho, útočníka Glasgow Rangers Kylea Laffertyho a také stopera Manchesteru United Johnnyho Evanse.

"Ale já nemám žádné pochybnosti o mém týmu. Tady bude dva tisíce severoirských fanoušků a my jim dlužíme výkon po tom, co jsme v Belfastu nepředvedli proti Slovákům vůbec nic," slibuje Worthington.

"Už jsem klukům říkal v neděli: Jestli tenhle zápas vypustíte, vrátí se vám to jako kopanec do zubů. Proti Slovákům už se jim to stalo," káral kouč.

Ten nakonec vzal na milost "večírkové hříšníky" Aarona Hughese, Maika Taylora a Stephena Craigana, kteří se nechali nachytat médii na večírku v jednom z belfastských barů před utkáním se Slováky.

Akceptoval jejich omluvu a je připraven s nimi dál spolupracovat.

"Šel jsem za nimi zjistit, jaké z toho mají pocity. Ještě než jsem dořekl otázku, už mi dali odpověď. Všichni se káli a ihned řekli. Pokud o nás budete stát, jsme připraveni vše napravit," prozradil Worthington.

Severní Irové ztrácejí na třetí Českou republiku jeden bod. Při předpokládané výhře Slovinců v San Marinu se tak Češi utkají s ostrovním celkem právě o konečné třetí místo ve skupině.

Utkání začíná v pražském Edenu ve 20:30 hodin.

Předpokládané sestavy:
Česká republika:
Čech - Grygera, Hubník, Sivok, Jankulovski - Sionko, Rosický, Hübschman, Plašil - Baroš, Necid.
Severní Irsko: Taylor - McAuley, McGivern, Hughes, Craigan - Johnson, Baird, McCourt, McCann, Davis - Healy.

autor: roj | 14. 10. 2009

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama