Kotrba už začal úřadovat v Příbrami

ČTK
4. 1. 2007 14:06
Příbram - Fotbalový trenér Jiří Kotrba už se ujal práce v Marile Příbram. Nejzkušenější ligový kouč, který se domluvil ve středu s klubem na půlroční smlouvě, začal ve čtvrtek ráno pracovat pro svého staronového zaměstnavatele.

Kolem poledne už věděl, že ho vedení Českých Budějovic uvolní z postu šéftrenéra mládeže a umožní mu odejít. Kotrba začal zatím
bez hráčů, kteří se sejdou po zimní dovolené poprvé v pondělí 8. ledna.

Podle klubového ředitele Josefa Hadraby začal nový trenér svůj první den velmi časně. "Už od půl osmé přebírá svou funkci a seznamuje se se všemi náležitostmi. Domluvili jsme se na půlroční spolupráci, prvořadým naším cílem je záchrana v první lize," řekl  Hadraba.

Definitivní ano si mohly obě strany říct až poté, co šéf Jihočechů Karel Poborský projednal vzniklou situaci s dalšími klubovými akcionáři, a Kotrba dostal zelenou k odchodu. "Asi nadšeni nebyli, ale jsem jim vděčný, že k tomu svolili a tímto jim děkuji. V Příbrami jsme domluveni na mém působení do konce sezony," uvedl kouč.

Od rána stihl na stadionu U Litavky řadu organizačních věcí, se svými asistenty Františkem Kopačem a Karlem Krejčím také udělal drobné změny v přípravě. "Pojedeme podle všeho i na zahraniční soustředění," uvedl Kotrba, podle kterého to je jasný signál, že v Příbrami zdaleka nepanuje poraženecká nálada.

"To je nejpozitivnější zjištění. I přes absenci Jardy Starky jsem zde našel dobře pracující ligový klub a lidi, kteří zdaleka nemají poraženeckou náladu," řekl nový kouč klubu, jehož majitel Starka je ve vazbě.

Příbram je po 17. kole na 15. místě tabulky s jednobodovou ztrátou na nesestupovou příčku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy