Konkurenti Arsenalu zuří. Aršavin prý přestoupil pozdě

Václav Rojík, roj
4. 2. 2009 11:00
O´Neil hrozil právníky

Londýn - Sotva se v úterý odpoledne uzavřel nekonečný příběh kolem přestupu Andreje Aršavina z Petrohradu do Arsenalu, už proti transferu brojí kluby z řad konkurentů celku z Emirates Stadium.

Důvod? Definitivně byl totiž přestup ruského internacionála stvrzen až v úterý ve 4 hodiny 52 minut britského času, tedy téměř čtyřiadvacet hodin po uzavření přestupového okna.

I když se oba kluby i anglický fotbalový svaz (FA) dušují, že všechny dokumenty byly odevzdány včas, mnozí o tom pochybují.

"Vše jsme stačili udělat a dodat včas. Nemyslím si, že tohle je téma. Jen čekáme na potvrzení," uklidňoval v úterý zmatek výkonný ředitel Arsenalu Ivan Gazidis.

Čtěte také: Arsenal se dočkal: Aršavin definitivně přestupuje

Britský tisk však spekuluje o tom, že chyba byla na druhé straně a potřebné dokumenty nedodal včas Zenit Petrohrad.

FA a vedení Premier League si během úterý přehazovaly za vzniklý chaos zodpovědnost.

O´Neil volá po právnících

Nakonec mluvčí FA vzkázal: "Byli jsme v kontaktu s Premier League a jsme spokojení, že večer je nakonec vše v pořádku."

Během úterý se však ozvali zástupci některých klubů, a to včetně manažera Aston Villy Martina O´Neila, že do věci by se měli vložit právníci.

Měli by prý celou záležitost osvětlit a hlavně si vyžádat detailnější informace průběhu transferu.

Sám Aršavin však humbuku kolem jeho příchodu do Londýna příliš pozornosti nevěnoval. Už před uzavřením přestupu s novými spoluhráči trénoval.

A před novináři se uvedl výbornou angličtinou, kterou prý poslední dva roky pilně studoval.

"Jsem šťastný, že jsem v Arsenalu. Byl to můj sen. Líbí se mi jak tým hraje. Uznávám kvality trenéra Arsena Wengera," řekl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy