Komplikace pro Šilhavého. Schick znovu nebyl ani na lavičce Leverkusenu

20. 3. 2022 19:51
Fotbalisté Leverkusenu ve 27. kole německé ligy zvítězili ve Wolfsburgu 2:0 díky dvěma brankám střídajícího Paulinha a poskočili na třetí místo tabulky. Reprezentační útočník Patrik Schick nebyl ani na lavičce hostů, čímž se minimalizovala šance na jeho účast ve čtvrtečním semifinále play off o mistrovství světa proti Švédsku.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Schick, který je s 20 góly druhým nejlepším střelcem bundesligové sezony, se vrací po zranění lýtkového svalu z únorového utkání v Mohuči. Trenér Leverkusenu na páteční tiskové konferenci řekl, že šestadvacetiletý kanonýr ještě netrénoval s týmem a připravuje se individuálně. Reprezentační sraz začne v pondělí.

Leverkusenu tři body ve Wolfsburgu zajistil Paulinho, jenž naskočil do hry v 81. minutě. Chvíli po vystřídání skóroval poprvé a v nastaveném čase přidal pojistku. Brazilský křídelník zaznamenal premiérové dvě trefy v sezoně.

Dortmund začal lépe a už v osmé minutě ho poslal do vedení Wolf. Za necelou půlhodinku ale gólově odpověděl Andersson a v Kolíně na Rýnem už se skóre nezměnilo.

Lipsko remizovalo 0:0 s Frankfurtem a kleslo na čtvrtou příčku. Domácí dvakrát trefili brankovou konstrukci a Eintracht několikrát zachránil gólman Trapp.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Lipsko - Eintracht Frankfurt 0:0, Wolfsburg - Leverkusen 0:2 (86. a 90.+2 Paulinho), Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:1 (36. Andersson - 8. Wolf).

1. Bayern Mnichov 27 20 3 4 81:28 63
2. Dortmund 27 18 3 6 67:38 57
3. Leverkusen 27 14 6 7 66:41 48
4. Lipsko 27 13 6 8 57:30 45
5. Freiburg 27 12 9 6 43:29 45
6. Hoffenheim 27 13 5 9 49:40 44
7. Kolín nad Rýnem 27 10 10 7 38:40 40
8. Eintracht Frankfurt 27 10 8 9 39:38 38