Kolumbie dohnala ztrátu 3 gólů. A slaví postup na MS

12. 10. 2013 9:00
Fotbalisté Kolumbie si po 16 letech zahrají na mistrovství světa.
Radamel Falcao proměnil dvě penalty a vystřílel Kolumbii postup na MS. Po dlouhých 16 letech! | Foto: Reuters

Barranquilla - Fotbalisté Kolumbie si po 16 letech zahrají na mistrovství světa. V předposledním kole jihoamerické kvalifikace doma v pátek v druhé půli smazali tříbrankovou ztrátu a remizovali s Chile 3:3. V tabulce jsou druzí za Argentinou, která si postup zajistila již dříve.

Hosté v Barranquille vedli ještě v 69. minutě o tři góly, až pak snížil Teofilo Gutierrez a vyhlášený kanonýr Radamel Falcao následně zařídil kolumbijský postup dvěma proměněnými penaltami. Všechny góly dali domácí hráči v početní převaze po vyloučení Carlose Carmony v 66. minutě.

Chilané sice přišli o vítězství, k postupu ale mají dál velice blízko. V úterním utkání proti Ekvádoru jim doma stačí remíza, stejně jako jejich soupeři, který v pátek porazil Uruguay 1:0.

Uruguay je s tříbodovou ztrátou pátá. Semifinalisté minulého MS ještě mohou dosáhnout na přímý postup, ale pokud by na pátém místě zůstali, čeká je baráž proti Jordánsku.

Kvalifikace na MS 2014 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Buenos Aires: Argentina - Peru 3:1 (2:1)

Branky: 23. a 35. Lavezzi, 47. Palacio - 21. Pizarro.

Barranquilla: Kolumbie - Chile 3:3 (0:3)

Branky: 75. a 84. obě z pen. Falcao, 69. Gutierrez - 22. a 29. Sánchez, 19. Vidal z pen. ČK: 66. Carmona (Chile).

Puerto La Cruz: Venezuela - Paraguay 1:1 (0:1)

Branky: 83. Seijas - 28. Benítez.

Quito: Ekvádor - Uruguay 1:0 (1:0)

Branka: 30. Montero.

1. Argentina 15 9 5 1 33:12 32
2. Kolumbie 15 8 3 4 25:12 27
3. Ekvádor 15 7 4 4 19:14 25
4. Chile 15 8 1 6 27:24 25