Koller zase nehrál. Láká ho Kazaň a možná i Česko

Sport Sport, ČTK, Red Spo
2. 8. 2009 14:15
Paska nevylučuje návrat do Čech
Jan Koller
Jan Koller | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Fotbalisté Samary ve druhém utkání po sobě postrádali Jana Kollera a neuspěli. V nedělním zápase ruské ligy podlehli v Permu 0:2 po gólech Bulhara Kuševa a Brazilce Jeana Carlose.

Koller, jenž má údajně zraněné koleno, nenastoupil už ve čtvrtek v třetím předkole Evropské ligy na půdě irského St. Patrick's, kde Samara prohrála 0:1. V Permu na rozdíl od pohárového zápasu chyběl v sestavě také záložník Jiří Jarošík.

O Kollera se začala zajímat konkurenční Kazaň, kterou čeká na podzim start v Lize mistrů, ale podle všeho není vyloučen ani jeho návrat do české ligy.

Hráčův agent Pavel Paska listu Sovětskij sport řekl, že v úterý bude o budoucnosti nejlepšího střelce v historii české reprezentace jednat v Moskvě se zástupci Samary.

"Chceme si vyjasnit, jaké záměry s Janem mají," uvedl Paska podle ruského deníku.

Koller působí v Křídlech sovětů od loňského léta a smlouvu má do konce tohoto kalendářního roku. "Potřebujeme vědět, jestli chtějí, aby zůstal. Když ne, dohraje v klubu sezonu a pak se vrátí a bude hrát doma," prohlásil fotbalistův manažer.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy