31. 12. 2008 12:23
Slavia - Sparta 6:4
Karel Jarolím vyměnil sako za dres a rozhodl Silvestrovské derby.
Karel Jarolím vyměnil sako za dres a rozhodl Silvestrovské derby. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V tradičním silvestrovském derby pražských S se radovali z odplaty za loňskou porážku fotbaloví internacionálové Slavie.

V utkání hráčů od 35 do 50 let dokázali slávisté, které oproti minulému roku posílil trenér Slavie Karel Jarolím a Luděk Zelenka, v závěru otočit skóre a nakonec slavili vítězství 6:4.

Červenobílí šli brzy do vedení, ale po deseti minutách vyrovnal debutant v derby Roman Kukleta. Pak přesně zakončil krásnou kombinační akci Horst Siegl a otočil skóre ve prospěch Sparty.

Čtěte více: Věrný asistent opouští Spartu. Siegl dostal výpověď

Tu pak podržel několika vynikajícími zákroky Milan Sova, ale hned na začátku druhého poločasu využil chybu Jiřího Novotného Luděk Zelenka a opět bylo vyrovnáno.

Jenže Sparta chtěla navázat na loňské vítězství a když František Straka vybojoval třetí rohový kop, Zdeněk Svoboda vrátil Spartě vedení.  Drama však pokračovalo dál. Bývalý slávistický ostrostřelec Pavel Kuka předal Jarolímovi, a ten znovu vyrovnal.

Promrzlé diváky opět rychle zahřála Sparta. Josef Němec využil pěknou kombinaci a Sparta vedla 4:3. Jenže Letenští se neradovali dlouho. Hned z protiútoku se prosadil Roman Janoušek a opět to bylo nerozhodně.

Na konci zápasu pak přišla chvíle slávistického lodivoda. Karel Jarolím si parádně vyměnil míč s Pavlem Kukou a přesnou střelou k tyči obrátil vývoj zápasu.

Ve vyhecovaném závěru se Sparta neprosadila, naopak po chybě Josefa Němce pečetil pomstu znovu Janoušek - 6:4. Sparťany mohla hřát alespoň výhra 5:2 v zápase hráčů nad 50 let.

Výsledek:
Slavia - Sparta 6:4 (1:2)

Branky: 5. Řehák, 26. Luděk Zelenka, 39. a 43. K. Jarolím, 40. a 48. Janoušek - 12. Kukleta, 15. Siegl, 33. Svoboda z pen., 40. Josef Němec.

Slavia: Klíma - Janů, Janoušek, Jeslínek, Janoušek, Kuka, Řehák, Kozel, Medynský, F. Veselý ml., Čáp, Nečas, K. Jarolím, Váňa, Luděk Zelenka.
Sparta: Sova - Z. Svoboda, J. Novotný, Straka, Vrabec, Siegl, Horňák, Josef Němec, Mlejnek, Budka, J. Jarolím, Baranek.