Věrný asistent opouští Spartu. Siegl dostal výpověď

Sport Sport, Red Spo
27. 12. 2008 16:30
Ze Sparty odchází po více než dvou letech
Horst Siegl končí ve Spartě
Horst Siegl končí ve Spartě | Foto: Aktuálně.cz

Praha - O čem se dlouho spekulovalo, to fotbalová Sparta konečně potvrdila. Z Letné odchází Horst Siegl, dlouholetý kanonýr v rudém dresu. Nyní se ovšem loučí jako asistent trenéra. A rozchod nebyl úplně bezproblémový.

Více než dva roky strávil v pozici, kdy zažil tři různé šéfy. Do pražského klubu jej přivedl Michal Bílek, tehdy tam přišel s dalším ještě nedávno aktivním fotbalistou Zdenko Frťalou.

Zatímco oba dva už dávno na Letné skončili, Siegl "přežil". Jen do letošních Vánoc.

Jozef Chovanec, předtím generální manažer, nyní hlavní trenér, si totiž do Sparty vzal nové posily realizačního týmu - Martina Haška ze Sokolova a bývalého lodivoda rezervy Jana Kmocha, jenž na podzim propadl u Českých Budějovic.

Čtěte dále: Chovanec sehnal trenéry pro Spartu. Haška s Kmochem

"Odchod Horsta Siegla souvisí se systémovými změnami v celé Spartě, rozhodně to není vyjádření kritického stanoviska k jeho práci, kterou pro Spartu odvedl," řekl pro oficiální stránky Jakub Otava, který se stal personálním ředitelem klubu.

Podle bulvárního deníku Šíp se však letenský celek se svou legendou nerozloučil zrovna v rukavičkách. Ne snad, že by Siegl dostal sms zprávu (jako v případě Karla Poborského), ale přesně na Štědrý den mu prý kurýr přivezl výpověď.

Zakrátko čtyřicetiletý bývalý reprezentant strávil ve Spartě sedmadvacet měsíců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy