Spartak Moskva - Dynamo Kyjev 1:4 (1:2)
Fotbalisté Bukurešti se radují ze vstřelené branky
Fotbalisté Bukurešti se radují ze vstřelené branky | Foto: Reuters

Praha - Čeští fotbalisté ve službách Spartaku Moskva Radoslav Kováč a Martin Jiránek si v letošní sezoně nejspíš Champions League nezahrají.

Jejich tým totiž prohrál ve středečním prvním zápase třetího předkola Ligy mistrů na domácí půdě s Dynamem Kyjev 1:4 a šance na postup se mu tak výrazně ztenčily.

Ruský vicemistr přitom začal střetnutí dobře a už od čtvrté minuty vedl zásluhou Baženova.

Hostující Dynamo se však dokázalo zvednout a duel otočit ve svůj prospěch. Velkou zásluhu na tom měli Bangoura s Milevskim, kteří vstřelili po dvou brankách.

Domácí půda nesvědčila ani Levski Sofii. Ta prohrála s přemožitelem Anderlechtu, Borisovem, 0:1. V dresu poražených odehrál celý zápas David Bystroň.

Nečekaná prohra bulharského celku otřásla i koučem Velislavem Vucovem, který bezprostředně po zápase rezignoval.

Blíže k Lize mistrů má naopak Tomáš Hübschman hájící barvy Šachtaru Doněck. Pražský rodák přispěl svým výkonem k úvodní výhře nad Dinamem Záhřeb v poměru 2:0.

Juventus nedal Artmedii šanci. Grygera se však zranil

Zřejmě o největší překvapení se ve středu postarala kyperská Anorthosis Famagusta. Její hráči totiž porazili na domácím hřišti řeckého mistra Olympiakos Pireus vysoko 3:0 a do odvety si tak vytvořili velmi nadějnou pozici.

Zaváhání ovšem nepřipustili fotbalisté Juventusu. Ti deklasovali na stadionu Dele Alpi slovenskou Armedii Bratislavu 4:0. Úvodní čtvrthodinu si v dresu vítězů zahrál i obránce Zdeněk Grygera, jenž však musel později pro zranění odstoupit.

To Pavel Nedvěd si ještě odpykával karetní trest z roku 2006 do utkání vůbec nezasáhl.

Na druhé straně naopak odehráli více jak devadesát minut Aleš Urbánek a Zbyněk Pospěch.

Do boje o Ligu mistrů zasáhl i český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši. Čerstvá posila Atletica Madrid odehrála sice proti německému Schalke 04 celý zápas, ale musela se smířit s porážkou 0:1.

Jedinou branku zaznamenal po půl hodině hry Christian Pander.