Alves je prý nervozní a zničený, ve vězení trpí. Po odchodu manželky držel hladovku

jšk
23. 3. 2023 10:59
Fotbalista Dani Alves prožívá nejhorší období svého života. Po obvinění ze sexuálního napadení v prosinci loňského roku zůstává ve vazbě, navíc se údajně velmi obtížně vyrovnává s kopačkami od své manželky Joany Sanzové, která rozchod se slavným obráncem minulý týden oznámila na instagramu.
fotbal, galavečer FIFA 2018, Dani Alves a Joana Sanzová
fotbal, galavečer FIFA 2018, Dani Alves a Joana Sanzová | Foto: Reuters

Alves údajně držel hladovku poté, co ho minulý měsíc navštívila jeho manželka ve vězení a oznámila mu, že ho kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování opouští. Bývalý hvězdný bek Barcelony je podle španělských médií "zcela zničený a velmi nervózní" a napsal své ženě dopis, ve kterém vyjádřil svou lítost.

V ručně psaném vzkazu mimo jiné uvádí, že hodlá pokračovat v boji za očištění jména a prokázání své neviny. "Rozumím bolesti, kterou nespravedlivá situace, ve které jsme se ocitli, způsobuje a chápu, že jste s dětmi nedokázali vydržet veškerý tlak. Fakta, ze kterých jsem obviněn, jsou mi cizí i hodnotám, které vedly můj život: láska, respekt a úsilí," napsal mimo jiné.

Devětatřicetiletého Alvese v lednu zadržela policie. O několik dnů později byl Alves z bezpečnostních důvodů přemístěn do jiné vazební věznice, momentálně je zadržován v zařízení Brians 2 asi čtyřicet kilometrů od Barcelony.

Katalánské úřady uvedly, že nové zařízení je rozčleněno na menší jednotky, v nichž je jednodušší zajistit zadrženým, mezi nimiž jsou jak už odsouzení, tak teprve vazebně stíhaní, bezpečné podmínky.

Alvese obvinila nejmenovaná žena, že ji na konci loňského prosince při návštěvě nočního klubu v Barceloně proti její vůli osahával pod spodním prádlem. Slavný fotbalista už dříve jakékoliv provinění odmítl s tím, že ženu vůbec nezná.

Alves v Barceloně působil v minulé sezoně a v letech 2008 až 2016. S katalánským celkem mimo jiné získal šest titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Za sebou má také angažmá v Seville, Juventusu Turín, Paris St. Germain nebo Sao Paulu. Za brazilskou reprezentaci odehrál 126 utkání a zúčastnil se i loňského mistrovství světa v Kataru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy