Jarolímův Hamburk znovu prohrál a je stále poslední

17. 9. 2011 19:05
Leverkusen - Kolín nad Rýnem 1:4, Norimberk - Brémy 1:1
David Jarolím nechápe, jak mohl jeho Hamburk prohrát s Rapidem Vídeň.
David Jarolím nechápe, jak mohl jeho Hamburk prohrát s Rapidem Vídeň. | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Hamburku s brankářem Jaroslavem Drobným a záložníkem Davidem Jarolímem nedokázali v německé lize zvítězit ani na šestý pokus a po dnešní domácí prohře 0:1 s Mönchengladbachem zůstávají s jediným bodem na posledním místě.

Drobný sice poprvé v sezoně inkasoval jen jeden gól, ale jeho spoluhráči podruhé za sebou vyšli střelecky naprázdno. Utkání rozhodl V 66. minutě Belgičan Igor de Camargo, jenž svůj tým posunul na druhé místo. Hamburk prodloužil nelichotivou sérii na třináct ligových utkání bez vítězství.

Pekhart zařídil vítězný gól a pak se nechal vyloučit
Bayern deklasoval Freiburg 7:0, Dortmund doma prohrál

Leverkusen v lokálním derby podlehl Kolínu nad Rýnem 1:4 a na svém hřišti v této ligové sezoně poprvé prohrál a inkasoval. Hosty poslal do vedení minutu před přestávkou Milivoje Novakovič, v úvodních desetiminutovce druhého poločasu přidal další dva zásahy Lukas Podolski.

Dvacet minut před koncem sice snížil kapitán Bayeru Simon Rolfes, ale ve čtvrté minutě nastavení po vyloučení domácího Andrého Schürrleho uzavřel skóre Mato Jajalo. Na domácím debaklu se nepodílel reprezentační krajní obránce Michal Kadlec, který si odpykával druhou část z třízápasového trestu za vyloučení proti Dortmundu.

Brémy remizovaly 1:1 v Norimberku a minimálně do nedělního utkání Bayernu Mnichov se posunuly do čela tabulky. Hosté přišli už v 17. minutě o brankáře Tima Wieseho, který byl vyloučen za faul mimo pokutové území. I tak se Werder dostal zásluhou Ekiciho branky do poločasového vedení. Domácí, v jejichž útoku chyběl distancovaný Tomáš Pekhart, vyrovnali díky Philippu Wollscheidovi až v druhém poločase, jehož začátek byl kvůli intenzivnímu dešti posunut o dvacet minut.

Záložník Jan Polák sice za Wolfsburg nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě, ale trenér Felix Magath ho v Hoffenheimu stáhl ze hřiště už ve 33. minutě za nepříznivého stavu 0:2. Polákův náhradník Ashkan Dejagah sice po přestávce snížil, ale domácí Roberto Firmino v 85. minutě svým druhým zásahem definitivně rozhodl.