Jablonec vyhrál v Albánii, rozhodly dvě trefy Lafaty

14. 7. 2011 20:00
2. předkolo Evropské ligy: Flamurtari - Jablonec 0:2
Střelecká forma Davida Lafaty trvá i v nové sezoně.
Střelecká forma Davida Lafaty trvá i v nové sezoně. | Foto: ČTK

Vlora - Fotbalisté Jablonce vstoupili dobře do 2. předkola Evropské ligy, když v albánské Vloře porazili místní tým Flamurtari 2:0.

Herně se sice Severočeši trápili, v posledních dvaceti minutách ale dvakrát udeřili. V obou případech měly gólové akce stejné obsazení, když přihrávky Karla Pitáka proměnil kanonýr David Lafata.

Fotbalisty Jablonce přivítalo v Albánii těžko snesitelné čtyřicetistupňové vedro, kvůli kterému se v průběhu zápasu museli několikrát občerstvovat.

Hloušek se do Slavie nevrátí, patří totiž Jablonci
Plzeňské těší skvělý výsledek i atraktivní hra
Plzeň vyškolila Pjunik a má postup na dosah

Nezvyklé počasí se na výkonu hostů podepsalo a začátek byl z jejich strany hodně vlažný. Přesto mohli jít brzy do vedení, po Jarolímově rohu trefil Piták hlavou tyč.

Albánci kontrovali únikem rychlonohého Xhafaje, který však velmi dobře vyřešil brankář Špit.

Ve druhé půli dostali domácí podporováni zaplněným stadionem Jablonec pod tlak a mohli jít do vedení. Xhafaj udělal Špitovi kličku, pak ale nesmyslně upadl a dostal žlutou kartu za simulování.

Od šedesáté minuty se situace otočila a Jablonec začal konečně předvádět svůj fotbal. Nejprve Kovařík poslal svůj lob nad branku, poté už se však hosté dočkali.

Pitách nadýchaným centrem našel Lafatu a ten střelou z první rozvlnil síť za brankářem Mockou. Uplynulo jen dalších šest minut a bylo to 0:2.

Tentokrát Piták přihrál nejlepšímu ligovému kanonýrovi před prázdnou branku.

Jabloneckým se tak podařilo napravit loňskou blamáž s kyperským Apoelem Nikósie a mají nakročeno do třetího předkola. Odveta se hraje na severu Čech za týden.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Flamurtari Vlora - Baumit Jablonec 0:2 (0:0)
Branky: 70. a 76. Lafata. Rozhodčí: Karasev - Baryšnikov, Semenov (všichni Rus.). ŽK: Xhafaj - Loučka, Eliáš.

Flamurtari: Mocka (82. Spaho) - Begaj (56. Progni), Brahja, Veliu, Ahmataj - Arberi, Sakaj, Lena, Kuqi - Xhafaj, Shehaj (76. Idrizaj). Trenér: Magani.

Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Kopic (72. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím, Kovařík (63. Novák) - Lafata (85. Třešňák). Trenér: Komňacký.