15. 2. 2009 22:46
Inter Milán - AC Milán 2:1, Juventus - Sampdoria 1:1
Pavel Nedvěd trefil tyč i břevno. Z branky se však neradoval
Pavel Nedvěd trefil tyč i břevno. Z branky se však neradoval | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Juventusu Turín remizovali v nedělním utkání čtyřiadvacátého kola Serie A na domácím hřišti se Sampdorií Janov 1:1 a ztratili tak další cenné body v boji o italský titul.

Samotné střetnutí začali lépe hosté, když už v desáté minutě našel Cassano přesnou přihrávkou Pazziniho, a ten před brankářem Buffonem nezaváhal.

Nejblíže vyrovnání byl v závěru první půle český záložník Pavel Nedvěd, který nejprve ve čtyřicáté minutě trefil po Del Pierově přihrávce tyč a v samotném závěru hlavičkoval po přímém kopu pro změnu do břevna.

"Stará dáma" se ovšem dočkala ve druhé půli. Po hodině hry poslal do pokutového území přesný centr střídající Giovinco a Amauri z bezprostřední blízkosti nedal svou hlavičkou brankáři Castellazzimu šanci.

Juventus, v jehož řadách odehrál celý zápas také Zdeněk Grygera, svého následně soupeře sevřel a blízko vítězné trefy byl Del Piero, jenž po přímém kopu orazítkoval opět jen břevno.

Svěřenci Claudia Ranieriho tak nakonec ztratili další důležité body v boji o titul. V současné době jim náleží druhá příčka.

Inter vyhrál městské derby a vládne Serii A

Situace se pro ně navíc zhoršila i po večerním klání, v němž Inter Milán porazil v městském derby AC 2:1 a zvýšil tak svůj náskok v čele už na devět bodů.

Úřadující mistr vykročil za důležitou výhrou rázně a již v osmnácté minutě měl po Cambiassově přihrávce velkou šanci Stankovič. Tomu se však vrhl včasným zákrokem pod nohy bránící Ambrosini.

Inter, který byl v záznamech veden jako domácí tým, se ovšem dočkal krátce před půl hodinou hry. Maicon našel svým centrem Adriana, a ten již z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

Opakované záběry však usvědčily Brazilce z hraní rukou, rozhodčí Rossetti však důležitou úvodní trefu uznal.

Netrvalo to navíc dlouho a svěřenci Josého Mourinha vedli již o dvě branky. Tentokrát se mohl radovat Stankovič, který využil šikovného sklepnutí Ibrahimoviče.

AC se po přestávce vrhlo za zdramatizováním, ovšem podařilo se mu už jen snížit. Devatenáct minut před koncem stanovil po centru Marka Jankulovského konečný výsledek útočník Pato.

Již v sobotu pak remizovali fotbalisté Lazia Řím na svém hřišti s FC Turín 1:1 a prolomili tak sérii čtyř proher za sebou. Český reprezentační obránce v dresu Lazia David Rozehnal zůstal tentokrát jen na lavičce náhradníků.

Podobně skončil o den později i Lukáš Jarolím, jehož Siena remizovala po stejném výsledku s Udinese.

Lazio Řím - FC Turín 1:1 (1:0)