Sport Sport, Red Spo
14. 3. 2010 22:43
Catania - Inter 3:1, AC Milán - Chievo 1:0
Ivan Ramiro Cordoba z Interu Milán (vlevo) v hlavičkovém souboji s hráčem Catanie Giuseppe Coluccim. | Foto: Reuters

Catania - O pořádné překvapení se postarali v páteční předehrávce osmadvacátého kola Serie A fotbalisté sicilské Catanie.

Patnáctý celek italské nejvyšší soutěže totiž porazil v domácím prostředí vedoucí Inter Milán a připravil mu tak teprve třetí porážku v letošním ročníku.

Boj o titul se navíc začíná výrazně zamotávat, neboť druhý AC Milán vyhrál díky Seedorfově gólu z nastaveného času nad Chievem, a ztrácí tak na svého městského rivala už jen jeden bod..

Inter zahájil přitom střetnutí dobře a od čtyřiapadesáté minuty vedl díky Militovi. Jenže na posledních šestnáct minut bude tým Josého Mourinha vzpomínat jen velmi nerad.

Ve čtyřiasedmdesáté minutě se totiž jako první prosadil Maxi Lopez.

Portugalský kouč hostujícího týmu na vývoj střetnutí zareagoval a vyslal do závěru záložníka Muntariho.

Ten však strávil na hřišti zhruba jen dvě minuty. Nejprve totiž zavinil přímý kop, dostal žlutou kartu a po jeho následné exekuci zahrál v pokutovém území rukou, inkasoval po druhé žluté kartě i červenou, a domácí ještě navíc měli výhodu pokutového kopu.

Tuto šanci pak využil Mascara a nedal Juliu Cesarovi v brance šanci. Oslabený Inter se ještě snažil dovést utkání alespoň k remíze, ale jejich naděje vzaly za své v devadesáté minutě, kdy konečný stav pečetil další trefou Martinez.

Grygera chyboval a Juventus jen remizoval

Fotbalisté Neapole prohráli s Fiorentinou 1:3 a v domácí soutěži nevyhráli už sedm zápasů za sebou. Dvě branky dal nejlepší střelec hostů Gilardino.

Úvodní tři góly padly po přesných hlavičkách. Tou první otevřel skóre tři minuty po přestávce argentinský útočník Lavezzi. Po hodině hry vyrovnal stejným způsobem Gilardino, který tři minuty před koncem otočil zápas druhou trefou.

Na konečných 3:1 uzavřel v páté minutě nastavení po brejku černohorský talent Jovetič, který do prázdné branky potrestal "výlet" domácího gólmana De Sanctise do pokutového území Fiorentiny.

Hodně nepovedenou neděli pak zažil v dresu Juventusu Zdeněk Grygera. Jeho Juventus sice vedl už po deseti minutách hry nad Sienou 3.0, nicméně také díky velkým kiksům českého obránce nakonec jen remizoval 3:3.

Grygera nejprve chyboval u první branky, kdy nejprve nepochopitelně přihrál protihráči Maccaronemu, jenž snížil.na 1:3 a šestnáct minut před koncem se dopustil faulu v pokutovém území a z nařízené penalty pak vyrovnal Ghizzal..

Catania - Inter 3:1