Inter Milán porazil Lazio a zařídil Neapoli první mečbol v boji o italského šampiona

30. 4. 2023 14:33
Fotbalisté Interu Milán porazili v italské lize po obratu druhé Lazio Řím 3:1 a posunuli se na čtvrtou pozici. Vedoucí Neapol si může výhrou v odpoledním utkání proti Salernitaně zajistit první ligový titul po 33 letech.
Andre Onana (Inter Milán)
Andre Onana (Inter Milán) | Foto: Reuters

Šest kol před koncem ještě žádný tým v historii soutěže o prvenství nerozhodl. Neapoli pomohl dosud jediné dva tituly v letech 1987 a 1990 vybojovat legendární Diego Maradona.

Lazio otevřelo skóre po půlhodině hry. Anderson získal při napadání míč, narazil si jej s Albertem a překonal Onanu. V druhém poločase měli výraznou převahu fotbalisté Interu, zužitkovali ji ale až v závěru. Nejprve Lukaku připravil šanci Martínezovi, který v 78. minutě vyrovnal.

O pět minut později belgický útočník našel centrem Gosense, který poslal domácí do vedení. V úplném závěru potvrdil výhru Interu opět Martínez. Milánský tým vyhrál v lize teprve podruhé za posledních sedm zápasů.