Hvězdný Mbappé odmítá propagovat fast food. Šéf řetězce pohrozil právními kroky

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 9. 2022 13:24
Francouzské zastoupení společnosti KFC zvažuje právní kroky kvůli tomu, že se hvězda fotbalové reprezentace Kylian Mbappé odmítá účastnit sponzorských akcí.
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé | Foto: Reuters

Mezinárodní řetězec rychlého občerstvení je jedním z partnerů Francouzské fotbalové federace.

"Za něco konkrétního jsme zaplatili, a pokud to bude nutné, budeme trvat na svých právech," řekl viceprezident KFC France Alain Beral webu Sport Business Club.

Reagoval na to, že se Mbappé v úterý odmítl zúčastnit fotografování a dalších sponzorských aktivit.

Třiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain už dříve prohlásil, že nechce propagovat určité značky, mimo jiné fastfoodové řetězce nebo sázkové kanceláře.

"Rozhodl jsem se nezúčastnit focení kvůli tomu, že francouzská federace odmítla upravit smlouvy týkající se osobnostních práv hráčů," uvedl v tiskovém prohlášení Mbappé.

Představitelé národního svazu uvedli, že kontrakty s vybranými hráči přehodnotí.

Beralova slova navíc firma záhy korigovala. "Litujeme slov, která včera vyřkl a dnes byla publikována. Byly to jeho osobní názory, jež v žádném případě nevyjadřují postoj firmy," uvedla KFC France.

"Alain Béral to navíc řekl v soukromém rozhovoru během akce, jež souvisela s jeho funkcí prezidenta národní basketbalové ligy," prohlásila společnost.

Mistři světa Francouzi se v Lize národů ve čtvrtek utkají s Rakouskem a o tři dny později budou hrát v Dánsku.

Bojem za zdravější stravu se loni proslavil i další hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo, když během mistrovství Evropy odstranil při tiskové konferenci lahev Coca-Coly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy