Hübschmann gólem pomohl Šachťaru k výhře nad Marseille

9. 4. 2009 22:33
Výsledky čtvrtfinále poháru UEFA
Tomáš Hübschmann se raduje ze vstřelené branky.
Tomáš Hübschmann se raduje ze vstřelené branky. | Foto: Reuters

Praha - Branka českého fotbalisty Tomáše Hübschmana přispěla k vítězství Šachtaru Doněck 2:0 nad francouzským Olympiquem Marseille v úvodním duelu čtvrtfinále Poháru UEFA.

Ukrajinský celek tak má velmi blízko k postupu do semifinále, jelikož Marseille musí v domácí odvetě, která se hraje za týden, vstřelit minimálně tři branky.

Sedmadvacetiletý člen širšího kádru české reprezentace se prosadil v závěru prvního poločasu, kdy využil chyby brankáře Steva Mandandy.

Francouzská reprezentační jednička neudržela první lehkou Hübschmanovu střelu a český záložník zblízka doklepl míč do sítě.

Hübschman tak zaznamenal svou teprve čtvrtou branku od července 2004, kdy do Šachtaru přestoupil z pražské Sparty, z toho však třetí v evropských pohárech.

Definitivní podobu získal výsledek v 65. minutě, kdy utekli Brazilci Luis Adriano s Jadsonem a druhý jmenovaný po brejku skóroval. Marseille se poté snažila vstřelit gól, který by týmu dal větší šanci do odvety, ovšem domácí obrana fungovala bezchybně.

Rázně do čtvrtfinále vkročil i Hamburk a Werder Brémy

Také Jarolímův Hamburk si doma připravil dobrou pozici pro odvetu, když se mu podařilo porazit Manchester City 3:1. Velkou měrou se na tom podílel Trochowski, který jeden gól dal a na další přihrál.

Hamburk sice již od první minuty prohrával brankou Irelanda, nicméně ještě do poločasu stihl Mathijsenem srovnat. Po přestávce se trefil z penalty Trochowski a konečnou podobu dal skóre střídají Guerrero.

Hamburg po boji nakonec zvítězil 3:1.
Hamburg po boji nakonec zvítězil 3:1. | Foto: Reuters

Další německý celek, Werder Brémy, uhrál stejný výsledek proti italskému Udinese a i on je již jednou nohou v semifinále.

Brémy přitom vedly ještě tři minuty před koncem 3:0, jiskru naděje ale pro odvetu v Itálii vykřesal hostům Quagliarella.

V posledním utkání hostil Paris S. Germaine ukrajinské Dynamo Kyjev, ale v tomto utkání žádná branka nepadla.

Odvety se hrají za týden.

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalového Poháru UEFA:

Šachtar Doněck - Olympique Marseille 2:0 (1:0)

Branky: 39. Hübschman, 65. Jadson. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Hamburk - Manchester City 3:1 (1:1)

Branky: 7. Mathijsen, 63. Trochowski z pen., 79. Guerrero - 1. Ireland. Rozhodčí: Benquerenca (Port.).

Paris St. Germain - Dynamo Kyjev 0:0

Rozhodčí: Vink (Niz.).

Brémy - Udine 3:1 (1:0)

Branky: 34. a 67. Diego, 69. Almeida - 87. Quagliarella. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).